StoryEditor

Bazoš sa stal opäť cieľom útočníkov. Dajte si pozor na falošných kupujúcich

04.10.2021, 17:24
Takto prebiehajú tri typy scenárov, cez ktoré sa od vás útočníci snažia získať peniaze, platobné údaje či dokonca infikovať vaše zariadenie.

Každý z nás je presvedčený, že jemu sa to stať nemôže. Naletieť pri predaji podvodníkom je však omnoho jednoduchšie, ako si myslíme. Online trhovisko Bazoš.sk sa opäť stáva terčom útočníkov a škoda môže dokonca presahovať cenu predávaného tovaru.

Pred pribúdajúcimi útokmi varuje aj bezpečnostná spoločnosť ESET. Za posledný týždeň tu zaznamenali zvýšenú aktivitu kybernetických útokov. ESET hovorí o rôznych scenároch útokov a vysvetľuje, že útočníci to na predávajúcich skúšajú rôznymi spôsobmi.

Ako situácia prebieha?

Jeden z možných scenárov je nasledovný. Redakcia HN má k dispozícii prípad poškodenej osoby. Všetko sa začalo, keď sa rozhodla na portáli zverejniť inzerát, v ktorom chcela predať produkt vlastnej výroby. Po pár hodinách od pridania sa jej ozval cez Messenger na Facebooku potencionálny kupca.

​Ten však od osoby žiadal, aby poslal produkt kuriérskou službou, lebo je z iného mesta. Odoslal jej link na prepravnú spoločnosť. Bohužiaľ, tento link nebol odkazom na reálnu prepravnú...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
23. jún 2022 11:09