StoryEditor

Tieto smartfóny hýbali za posledný mesiac slovenským trhom. Cena je do 300 eur

11.11.2021, 12:35
Dominujú tu najmä dve značky, teda Samsung a Xiaomi.

Operátori 4ka, O2, Orange a Slovak Telekom sa s nami podelili s informáciami ohľadom najpredávanejších smartfónov za uplynulých 30 dní. Tak ako po minulé mesiace, i teraz sú takmer všetky tieto kúsky v cene do 300 eur.

Pozor, nejde o celkový obraz najpredávanejších smartfónov na Slovensku, pretože sa doň nerátajú mobilné telefóny, ktoré si kupujeme z bežných obchodov s elektronikou.

Na Slovensku však práve predaje operátorov tvoria drvivú väčšinu predaných zariadení. Slováci teda radi nakupujú smartfóny k rôznym paušálom či akciám u svojich poskytovateľov telekomunikačných služieb.

„Na Slovensku sú mobilní operátori stále najväčšími predajcami mobilných telefónov, pričom odhadujeme, že náš podiel tvorí dve tretiny z celkového predaja. V tomto smere je náš trh v inej pozícii ako iné, napríklad grécky či český trh. Tu majú operátori menší podiel a väčšiu časť predaja ťahá skôr open-market, teda predajcovia elektroniky či iné siete,“ vysvetľuje situáciu Michal Korec, hovorca Slovak Telekom.

Podľa prvých troch priečok z ponuky 4ky, O2, Orange a Slovak Telekomu vidno, že naším trhom hýbu momentálne značky Xiaomi a Samsung. Svoje zastúpenie u operátorov má však aj Apple a Motorola.

Práve Apple môže ešte zamútiť vody nasledujúci mesiac, pretože jeho vlajkové lode zo série iPhone 13 sa u nás naplno začínajú predávať. Aktuálne však predajne bojujú s nedostatkami kusov.

Iba pripomenieme, že toto poradie nehovorí o "najpredávanejších telefónoch sveta". Naši operátori ponúkajú rôzne pamäťové verzie jednotlivých smartfónov, navyše nemusia mať v ponuke vzájomne rovnaké kúsky. Výnimkou tiež nebýva ani exkluzivita niektorých farieb.

Toto poradie smartfónov vytvorili ich predaje u operátorov za októbrové dni, pričom sa sem rátajú telefóny k paušálom, ale aj smartfóny, ktoré si zákazník kúpi v ich eshope, prípadne smartfóny, ktoré si objedná firma pre zamestnancov.

Pozrite si v galérii nižšie, ako sa darilo jednotlivým zariadeniam. Nájdete tu špecifikácie a ceny jednotlivých mobilov:

01 - Modified: 2023-01-25 14:11:11 - Feat.: - Title: Apple stále nič, Samsung a Huawei s pár modelmi. Aká je situácia s telefonovaním zo smart hodiniek? 02 - Modified: 2022-11-23 23:01:00 - Feat.: - Title: Po týchto telefónoch Slováci siahali najčastejšie. Operátori sa podelili so štatistikami za uplynulý mesiac 03 - Modified: 2022-10-27 07:34:33 - Feat.: - Title: Tieto telefóny vládli predajom na Slovensku. Operátori sa podelili so štatistikami za uplynulý mesiac 04 - Modified: 2022-06-28 08:48:30 - Feat.: - Title: Telekom postupne obnovuje systémy. Vyradil ich nedeľný kyber útok 05 - Modified: 2022-06-22 10:05:16 - Feat.: - Title: Ktoré smartfóny Slováci kupujú? Tu je prehľad najžiadanejších kúskov
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
26. január 2023 22:01