StoryEditor

Tieto smartfóny hýbali za posledný mesiac slovenským trhom. Cena je do 300 eur

11.11.2021, 12:35
Dominujú tu najmä dve značky, teda Samsung a Xiaomi.

Operátori 4ka, O2, Orange a Slovak Telekom sa s nami podelili s informáciami ohľadom najpredávanejších smartfónov za uplynulých 30 dní. Tak ako po minulé mesiace, i teraz sú takmer všetky tieto kúsky v cene do 300 eur.

Pozor, nejde o celkový obraz najpredávanejších smartfónov na Slovensku, pretože sa doň nerátajú mobilné telefóny, ktoré si kupujeme z bežných obchodov s elektronikou.

Na Slovensku však práve predaje operátorov tvoria drvivú väčšinu predaných zariadení. Slováci teda radi nakupujú smartfóny k rôznym paušálom či akciám u svojich poskytovateľov telekomunikačných služieb.

„Na Slovensku sú mobilní operátori stále najväčšími predajcami mobilných telefónov, pričom odhadujeme, že náš podiel tvorí dve tretiny z celkového predaja. V tomto smere je náš trh v inej pozícii ako iné, napríklad grécky či český trh. Tu majú operátori menší podiel a väčšiu časť predaja ťahá skôr open-market, teda predajcovia elektroniky či iné siete,“ vysvetľuje situáciu Michal Korec, hovorca Slovak Telekom.

Podľa prvých troch priečok z ponuky 4ky, O2, Orange a Slovak Telekomu vidno, že naším trhom hýbu momentálne značky Xiaomi a Samsung. Svoje zastúpenie u operátorov má však aj Apple a Motorola.

Práve Apple môže ešte zamútiť vody nasledujúci mesiac, pretože jeho vlajkové lode zo série iPhone 13 sa u nás naplno začínajú predávať. Aktuálne však predajne bojujú s nedostatkami kusov.

Iba pripomenieme, že toto poradie nehovorí o "najpredávanejších telefónoch sveta". Naši operátori ponúkajú rôzne pamäťové verzie jednotlivých smartfónov, navyše nemusia mať v ponuke vzájomne rovnaké kúsky. Výnimkou tiež nebýva ani exkluzivita niektorých farieb.

Toto poradie smartfónov vytvorili ich predaje u operátorov za októbrové dni, pričom sa sem rátajú telefóny k paušálom, ale aj smartfóny, ktoré si zákazník kúpi v ich eshope, prípadne smartfóny, ktoré si objedná firma pre zamestnancov.

Pozrite si v galérii nižšie, ako sa darilo jednotlivým zariadeniam. Nájdete tu špecifikácie a ceny jednotlivých mobilov:

01 - Modified: 2023-08-16 13:49:37 - Feat.: - Title: Toto sú najpredávanejšie telefóny u našich operátorov. Jedna skupina telefónov je najžiadanejšia 02 - Modified: 2023-08-02 09:23:59 - Feat.: - Title: Historická dohoda dvoch operátorov. Situácia so signálom sa zlepší takmer na celom Slovensku 03 - Modified: 2023-07-19 14:14:34 - Feat.: - Title: V priemernej cene najpredávanejších telefónov u operátorov pozorujeme zmenu, obľúbené sú najmä tieto značky 04 - Modified: 2023-06-22 15:18:09 - Feat.: - Title: Štyria slovenskí operátori zverejnili svoje rebríčky najpredávanejších telefónov. Pozoruje sa nový trend 05 - Modified: 2023-05-04 06:07:03 - Feat.: - Title: Po Orangei aj Telekom pristupuje ku kroku, ktorý zasiahne staršie telefóny. Ako to môžu zákazníci riešiť?
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
19. apríl 2024 12:12