Samsung
StoryEditor

Televízor, ktorý vám zmizne pred očami

07.03.2018, 16:01
Autor:
ipip
Televízor, ktorý na seba prevezme vernú podobu toho, čo sa nachádza za ním. Splynie s okolím, úplne zmizne pred zrakom všetkých prítomných a príjemne dotvorí ničím nerušený štýl interiéru.

Dizajnový televízor v interiéri úplne splynie s vaším štýlom. Vo chvíľach, kedy televízor nechcete sledovať, ho vypnete so všetkým.

Niektoré novinky od Samsugu "neuvidíte"

Môže za to schopnosť režimu Ambient. Okrem zladenia televízora s farebným prevedením steny, na ktorej je televízor pripevnený, je možné tento režim využiť aj na premenu televízora na centrálne domáce zariadenie.

Spoločnosť Samsung dnes v New Yorku predstavila svoj modelový rad televízorov pre rok 2018 v rámci akcie First Look New York. Okrem nových QLED televízorov sa odhalili aj rozšírené modelové rady UHD, Premium UHD a veľkoformátových televízorov.

Jednotlivé rady budú na Slovensku dostupné postupne od apríla, ceny pre slovenský trh ešte neboli stanovené. Všetky modelové rady ponúkajú mnoho noviniek na podporu kvality obrazu, inteligentných funkcií a dizajnových prvkov.

Nenápadný štýl centrálneho prvku

Režim Ambient cez mobilnú aplikáciu rozpozná farbu a vzor steny, na ktorej je televízor nainštalovaný a dokáže obrazovku prispôsobiť dekoru interiéru, čím vznikne zdanlivo priehľadná obrazovka a zákazníci tak už na vypnutom televízore neuvidia len prázdnu čiernu obrazovku.

Samsung tým ponúka riešenie užívateľom, ktorí preferujú veľkoformátové televízory, ale nechcú vo svojom interiéri veľkú rušivú čiernu plochu.

Pokiaľ je televízor v režime Ambient v priemere hodinu a pol ráno a hodinu a pol večer, čo sú najfrekventovanejšie časy aktivity väčšiny ľudí vo svojich domácnostiach, spotreba energie vzrastie mesačne ani nie o jedno euro.

Vďaka režimu Ambient v rade QLED ponúkajú televízory aj prehľadné usporiadanie všetkých potrebných informácií na jednej obrazovke.

Zariadenie dokáže rozpoznať prítomnosť človeka vďaka integrovanému pohybovému senzoru a tak aktivovať obsah na obrazovke a zase ho vypnúť, keď z miestnosti všetci odídu. Do budúcnosti budú v režime Ambient dostupné aj informácie z oblasti počasia či dopravy.

Prepojenie

Ďalší dizajnový unikát tohtoročného radu QLED TV predstavuje aj jeden jediný kábel One Invisible Connection, ktorý prepája televízor, externé zariadenia a elektrické zásuvky.

V televíznom odvetví predstavuje One Invisible Connection prvý samostatný kábel, ktorý je schopný prenášať veľké množstvo AV dát, rýchlosťou svetla a zároveň elektrický prúd.

Vďaka nemu poskytuje nielen sledovaný obsah, ale aj čistý vzhľad televízora. Modelový rad smart televízorov Samsung pre rok 2018 je ešte premyslenejší.

Funkcia jednoduchého prihlásenia (Effortless Login) zásadne zrýchlila pripájanie k wi-fi a čas nastavenia aplikácií pri prvotnom nastavení televízora.

Keď televízory rozumejú čo hovoríte

Používanie QLED televízorov modelového radu 2018 je jednoduchšie aj vďaka aplikácii Bixby, čo je inteligentná platforma, ktorú spoločnosť Samsung po prvýkrát spustila na svojich mobilných zariadeniach.

Televízory budú schopné rozumieť hovorenému slovu a rýchlo vyhľadávať obsah; vďaka technológii strojového učenia sa budú postupom času ďalej učiť. Aplikácia Bixby bude na Slovensku dostupná neskôr.

Prostredníctvom novej aplikácie SmartThings môžu majitelia televízorov synchronizovať svoj telefón Galaxy s televíznym prístrojom a zjednodušiť si tak jeho nastavenie, prístup k funkciám vrátane programového sprievodcu, diaľkové ovládanie aj zdieľanie videí medzi obrazovkami.

01 - Modified: 2022-08-10 14:27:05 - Feat.: - Title: Samsung spustil ofenzívu pri ohybných telefónoch. Ukázal až dve nové vlajkové lode 02 - Modified: 2022-08-08 22:00:00 - Feat.: - Title: Firmy by mali začať riešiť mobilnú bezpečnosť 03 - Modified: 2022-07-21 22:00:00 - Feat.: - Title: Volvo s prehľadom zatienilo všetky minuloročné investície, ďalšie čakajú za dverami 04 - Modified: 2022-07-21 10:36:14 - Feat.: - Title: Tieto telefóny Slováci kupovali najviac. Operátori sa s nami podelili o štatistiky za minulý mesiac 05 - Modified: 2022-07-20 07:25:22 - Feat.: - Title: Vlajkové lode od Samsungu čaká veľká zmena, hovorí analytik
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
11. august 2022 03:03