StoryEditor

Lenovo predstavilo na Slovensku novú generáciu notebookov ThinkPad pre rok 2018

18.04.2018, 00:01
Autor:
ahgahg
Aktuálne sú ešte rýchlejšie, ľahšie, odolnejšie, odhodlané vydržať v nasadení.

Notebooky Thinkpad od spoločnosti Lenovo oslavujú už 25 rokov a majú svoje pevné miesto na trhu s biznis notebookmi, informovala spoločnosť Lenovo. ThinkPady však neustále napredujú a pre rok 2018 je tu vynovený rad týchto legendárnych notebookov.

Aktuálne sú ešte rýchlejšie, ľahšie, odolnejšie, odhodlané pracovať a vydržať v nasadení. Tu sú vybrané špecifikácie a funkcie, ktoré stoja za zmienku: 

ThinkShutter – praktické zabezpečenie kamery

Každý z vás zrejme počul o sledovaní užívateľov prostredníctvom ,,nečinnej“ webkamery. Lenovo preto vyvinulo jednoduché, ale efektívne riešenie tohto problému. Celý horný rámček webkamery je pri nových modeloch zasúvateľný pomocou "záslepky".

Kamera aj mikrofón pritom majú nový dizajn, aby bola zabezpečená rovnaká kvalita a odolnosť ako pri predchádzajúcich modeloch. 

Lenovo

​Moderné dokovanie

ThinkPady sa používajú najmä v biznis prostredí a dokovacie stanice sú stále častým a obľúbeným spôsobom ich ukotvenia a používania. Pre vybrané modely ThinkPad sú tu nové dokovania s modernou konektivitou.

Vďaka flexibilnému a nivelačnému mechanizmu, ktorý podporuje viacero druhov zariadení, svoj notebook pripojíte v rôznych uhloch ukotvenia. Dokovací systém je tak tenší a ukotvenie je rovnaké pri všetkých nových zariadeniach.

Lenovo

​Žiarivý displej s podporou HDR

Najnovší displej v zariadeniach ThinkPad dosahuje svietivosť až 500 nitov, a to pri zachovaní rovnakej výdrže batérie ako pri starších 300 nitových modeloch.

Displeje navyše podporujú štandardy Dolby Vision HDR a AdobeRGB, takže zažijete široký rozsah farieb a prirodzenejšie prechody pri svetlých a tmavých scénach. Ocenia to okrem biznismenov aj filmoví nadšenci a profesionálni grafici.

Maximálna konektivita

Rýchle porty a okamžitá prepojiteľnosť zariadení sú kľúčovými vlastnosťami každého pracovného notebooku. Pri nových zariadeniach ThinkPad teda nájdete plnú implementáciu technológie USB-C.

Vďaka tomuto konektoru tak môžete prenášať dáta, pripájať sa cez Display Port, ale aj nabíjať periférie a samotné zariadenie. Podpora portov HDMI a USB-A však zostáva zachovaná a pri vybraných modeloch získate aj superrýchly port Thunderbolt 3.

Lenovo

​Nová dotyková technológia ON-CELL TOUCH

Doteraz boli dotykové displeje pokryté aj vrstvou skla. Tieto zariadenia tak boli hrubšie a ťažšie, než notebooky so štandardným displejom. Vďaka ON-CELL TOUCH možno používať dotykovú funkciu bez prekrytia sklom, takže notebooky s dotykovým displejom budú mať rovnakú hmotnosť a hrúbku ako zariadenia s klasickým displejom.

Klávesnica, ktorá splynie s telom

Pri modeli X1 Yoga sa stretnete s inovovaniu klávesnicou, ktorá pri preklápaní displeja zapustí všetky klávesy do najnižšej polohy. V režime tablet tak na zadnej strane získate rovnú plochu, z ktorej nebudú vystupovať žiadne klávesy.

Výhodou je aj zamedzenie kontaktu pri zatvorenom notebooku, kde klávesy vďaka najnižšej polohe neprichádzajú do kontaktu s displejom. Klávesnica je navyše odolná proti poliatiu vodou a testovaná na 30 tisíc otváracích cyklov.

01 - Modified: 2016-06-14 07:35:32 - Feat.: 0 - Title: Lenovo ThinkPad X1 Carbon – ultrabook stvorený pre biznis 02 - Modified: 2016-06-22 12:01:38 - Feat.: 0 - Title: Zoznámte sa s ThinkPad X1 Yoga
01 - Modified: 2022-07-06 22:00:00 - Feat.: - Title: Ideálny notebook na cestovanie: čo všetko by mal mať? 02 - Modified: 2022-06-14 18:31:59 - Feat.: - Title: HN24: Čínska firma Lenovo otvorila v Maďarsku prvý európsky výrobný závod 03 - Modified: 2022-01-12 06:21:03 - Feat.: - Title: Pozrite si najzaujímavejšie notebooky, ktoré si tento rok budete môcť kúpiť 04 - Modified: 2021-06-04 21:21:46 - Feat.: - Title: Notebooky, ktoré potešia náročných hráčov, no využije ich aj nejeden manažér 05 - Modified: 2021-04-17 13:09:17 - Feat.: - Title: Robustný telefón sa zlomil ako sušienka. V teste úplne prepadol
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
11. august 2022 05:29