StoryEditor

LG ukázalo svoj najlepší telefón. Má výrezy v displeji a využíva umelú inteligenciu

04.05.2018, 12:17
K jednoduchým názvom ako LG G6 sa v novej generácii pridalo aj slovíčko ThinQ, teda „myslieť“.

Hoci popredné priečky predajov patria podľa aktuálnych výsledkov spoločnostiam ako Samsung, Apple, Huawei či Xiaomi, spoločnosť LG chce tiež povedať „svoje“ prostredníctvom novej vlajkovej lode LG G7 ThinQ.

Zaujímavosťou na začiatok je, že ku klasickým, jednoduchým názvom ako LG G4, LG G5, LG G6 sa v novej generácii pridalo aj slovíčko ThinQ, teda „myslieť“. ThinQ je tiež ekosystém, ktorý spája zariadenia zo smart domácnosti.

​Čo LG G7 ThinQ prináša? V prvom rade skutočne dobrú výbavu. Vo vnútri pracuje špičkový procesor Snapdragon 845, ktorý sa nachádza aj v iných vlajkových lodiach tohto roku. Sekunduje mu (do) 6 GB pamäte RAM a používateľ bude mať k dispozícii úložisko do 128 GB.

Android Authority

​Ako sa predpokladalo z únikov informácií, 6,1-palcový displej má pomer strán 19,5:9 a jednu okrasu - a tou je výrez. Týmto výrezom sa preslávila už minulý rok spoločnosť Apple a osvojilo si ju viacero výrobcov Android-smartfónov. Stačí spomenúť Huawei P20 či novú radu ASUS.

Displej je zaujímavý tým, že využíva novú technológiu MLCD+, ktorá sa vyznačuje extrémnou svietivosťou, a to až 1000 nitov. Pomôže to ľuďom, ktorí pracujú so smartfónom na priamom slnku, no rozhodne si treba dať pozor v tmavšom prostredí, aby vám „nevpálilo“ svetlo do očí.

LG G7 ThinQ chce ďalej zaujať aj skvelým zvukom. Vďaka svojej vodeodolnosti poskytlo vnútorné usporiadanie istú „komoru“, ktorá funguje na spôsob gitary a znásobuje zvuk. LG nazýva ich zvukové prevedenie práve preto „Boombox“. V rámci hudby vás určite poteší aj prítomnosť 3,5 mm jacku na slúchadlá, ktorý už v zariadeniach nie je samozrejmosťou.

Nuž a LG G7 sa pokúsi zaujať aj fotoaparátom. Je tu duálne usporiadanie snímačov na zadnej strane, podľa aktuálneho trendu. Jeden má rozlíšenie 16 MP a f/1.6, druhý je širokouhlý s rozlíšením 16 MP a f/1.9. LG láka najmä na skvelé fotografie v slabšom osvetlení, ktorým dopomáha umelá inteligencia. Medzigeneračne môžete s G7 snímať až štyrikrát jasnejšie fotografie.

Android Authority

​Predná selfie kamera je tu s rozlíšením 8 MP a f/1.9 a môžete pomocou nej spraviť aj pekné portréty s rozostreným bokeh efektom.

Spomenúť musíme aj samostatné tlačidlo pre spustenie Google Asistenta a dvojicu mikrofónov na to, aby ste jednoduchšie mohli vyhľadávať hlasom.

Batéria má kapacitu 3000 mAh a smartfón uvidíme v príťažlivých farbách. Stretneme sa s ním už v blízkej dobe, i keď dátum ani cena pre Slovensko zatiaľ neboli zverejnené.

Zdroj: androidauthority.com

22. jún 2022 03:51