Google
StoryEditor

Google Drive mení názov a prináša viac úložiska i rôzne výhody pre platičov

15.05.2018, 09:34
Google One - to je viac úložného priestoru, nadštandardné služby, zdieľanie s rodinou.

Spoločnosť Google vytvorila príjemný ekosystém. Už dávno to nie je len vyhľadávač, ale poskytuje aj množstvo ďalších služieb. V rámci jediného konta Google získate email v podobe Gmailu, automaticky máte k dispozícii 15 GB voľného priestoru v cloudovej službe Google Drive.

V nej môžete využívať Google Fotky, Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie, zdieľať dokumenty či albumy s ďalšími osobami, k čomu patrí aj využívanie šikovných nástrojov online. Navyše, máte už aj YouTube konto a patrí sem ešte mnoho ďalších vecí ako Kalendár, Poznámky a podobne.

​Google ponúka navyše možnosť platenej verzie Google Drive. A práve v nej nastávajú veľmi atraktívne zmeny. Za 1,99 dolára mesačne získate 100 GB voľného priestoru, za 2,99 dolára mesačne dostanete 200 GB úložiska a aktuálne získate za 9,99 dolára mesačne 2 TB priestoru na cloude (pôvodne to bol len 1 TB).

Navyše, Google Drive pre platičov mení názov. Už to viac nebude Google Drive, ale Google One. Ako píše Google na svojom novom webe, Google One tu bude už čoskoro. Najskôr ho však môžu očakávať používatelia v USA.

„Rozšírené úložisko, prístup k odborníkom z Googlu a ďalšie výhody. To všetko ponúka jedna tarifa s možnosťou zdieľania. Zo začiatku bude Google One k dispozícii iba obmedzene. Ak máte platenú tarifu úložiska Disku, automaticky u vás počas nasledujúcich mesiacov prebehne inovácia na Google One.“

Zákazníci Google One môžu využívať odborné poradenstvo k produktom a službám od Google, získajú extra kredity do obchodu Google Play a zvýhodnenia pri vybraných rezerváciách hotelov, ktoré nájdu cez Vyhľadávanie. Skvelou správou je aj to, že služby Google One môžete zdieľať aj s rodinou. Dá sa tu totiž pridať do päť členov.

Zmena názvu Google One sa netýka používateľov platenej business služby G Suite.

19. máj 2022 22:48