StoryEditor

Dizajn tabletu a výkon počítača. Samsung predstavil svoje novinky

02.08.2018, 15:00
Autor:
lezolezo
Samsung uviedol na trh dva nové tablety Galaxy Tab S4 a Galaxy Tab A 10.5".

 Samsung uviedol na trh nový tablet Samsung Galaxy Tab S4 s novým operačným systémom Android, čo sú vlastne dve zariadenia v jednom určené pre tých, ktorí chcú zvládnuť viac – či už ste na cestách, v práci, doma alebo kdekoľvek inde.

Samsung Galaxy Tab S4 prináša funkcie, ktoré vám umožnia pracovať inteligentnejšie, pretože vám zaistia maximálnu efektivitu. Taktiež vďaka vyladenému modernému dizajnu, podmanivému obrazu, štyrom reproduktorom a vylepšeným funkciám pre zábavu je Samsung Galaxy Tab S4 dokonalým prístrojom pre tých, ktorí potrebujú zariadenie, ktoré je prenosné ako tablet a výkonné ako stolný počítač.

„Spoločnosť Samsung je presvedčená, že tablety hrajú stále dôležitejšiu úlohu, pretože ľuďom zjednodušujú život a spríjemňujú mobilný zážitok,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Samsung Electronics.

„Galaxy Tab S4 predstavuje špičkový tablet vybavený prostredím Samsung DeX, ktoré užívateľom umožňuje pracovať na absolútne maximum, nech už sú kdekoľvek. Zároveň nás teší, že môžeme zákazníkom ponúknuť prístroj vybavený funkciami, ktoré im poskytnú zábavu vo chvíľach oddychu.“

Väčšia produktivita s prostredím Samsung DeX a dotykovým perom S Pen
V prípade Galaxy Tab S4 je to vôbec po prvýkrát, čo Samsung ponúka na tabletoch prostredie Samsung DeX. Po pripojení k voliteľnému krytu s klávesnicou  alebo po spustení z panelu pre rýchly prístup aktivuje Galaxy Tab S4 prostredie Samsung DeX, a dáva tak užívateľom možnosť prepnúť z rozhrania operačného systému Android do prostredia stolného počítača.

Samsung

​S pomocou prostredia Samsung DeX môžete priamo v tablete Galaxy Tab S4 otvoriť aplikácie pre Android, vrátane balíka Microsoft Office, v niekoľkých oknách rovnako ako na stolnom počítači a v prípade potreby meniť ich veľkosť. Môžete rovnako presúvať obsah medzi aplikáciami a používať príkazy a klávesové skratky, hrať hry alebo pracovať s multimédiami.

Samozrejmosťou je možnosť používať externú klávesnicu, myš aj monitor – DeX podporuje rozlíšenie HD+/FHD/WQHD (pri pripojení k monitoru je potrebná HDMI redukcia (EE-HG950D)).

Po pripojení k externému monitoru môžete najnovšie rozšíriť svoju plochu tabletu na daný monitor, prípadne využívať aj Duálny režim. V tomto režime využíva na svojej ploche tablet prostredie Android a externý monitor prostredia Samsung Dex. Máte tak k dispozícii dve rozdielne plochy pre pohodlnejšiu prácu alebo zábavu.

Ak potrebujete ďalšiu obrazovku, môžete prostredie Samsung DeX cez kompatibilný viacportový adaptér pre rozhranie HDMI/USB-C (EE-P5000B – nie je súčasťou balenia) rozšíriť na externý monitor. P

o pripojení môže Galaxy Tab S4 slúžiť ako trackpad alebo sketchpad a od tohto roka najnovšie aj ako plne funkčný tablet s operačným systémom Android, čím užívateľom ponúka na plnenie úloh dve obrazovky.

Galaxy Tab S4 vás vďaka batérii s kapacitou 7300 mAh, ktorá umožňuje prehrávať video až 16 hodín, udrží na dlhú dobu v prevádzke, či už v kancelárii, doma alebo na cestách.

Obrazovka, ktorá sa hodí pre každú prácu – alebo film
Keď máte správnu obrazovku, jednoduchšie toho viac zvládnete. Dokonca aj najvyťaženejší profesionáli si občas zahrajú hru alebo si pozrú film. Teraz si na zariadení, ktoré sa dá zobrať kamkoľvek, môžete dopriať podmanivejší zážitok takmer kdekoľvek.

Galaxy Tab S4 je síce, čo sa veľkosti týka, podobný tabletu Galaxy Tab S3, má ale užší rámik s veľkým 10,5-palcovým displejom s technológiou Super AMOLED, pomerom strán 16:10 a rozlíšením 2560 x 1600 pri bodovej hustote 287 pixelov na palec (PPI), a poskytuje tak živé detaily a realistický obraz.

Vzhľad tabletu nadväzuje na trend doposiaľ známy skôr u telefónov, kedy displej pokrýva väčšinu prednej strany a prináša tak beztlačidlovú elegantnú plochu. Pokiaľ ide o zvuk, Galaxy Tab S4 prichádza so štyrmi vylepšenými reproduktormi vyladenými od AKG a podmanivou audiotechnológiou Dolby Atmos, ktorá vďaka efektívnemu zvuku, ktorý sa nesie všade okolo vás, doslova vdychuje zábave život.

Zásluhou priestorového zvuku Dolby ATMOS podporuje Galaxy Tab S4 prenikavejšie dialógy, uzavreté akustické polia, maximálnu hlasitosť bez skreslenia a stálu intenzitu pri prehrávaní.

Lepšia konektivita vám zjednoduší život
Tablet obsahuje taktiež nové a vylepšené funkcie, ktoré sú určené ma ovládanie pripojených zariadení a organizáciu životného štýlu. Samsung Flow umožňuje užívateľom jednoducho spravovať všetky ich zariadenia prostredníctvom bezproblémového pripojenia a prenosu súborov, úloh a oznámení.

V rámci tejto platformy, ktorá podporuje zariadenie Samsung, je jednoduché pracovať na telefóne a tablete zároveň, obojstranne presúvať dáta a zdieľať notifikácie na viacerých zariadeniach .

Aplikácia SmartThings2 v tablete Galaxy Tab S4 zjednodušuje sledovanie a ovládanie zariadení vašej inteligentnej domácnosti priamo z tabletu. Daily Board3 vám navyše umožňuje prezerať obľúbené fotografie a sledovať každodenné informácie ako predpoveď počasia, kalendár a čas na jednom jednoducho prístupnom mieste.

Štandardná pamäť tabletu Galaxy Tab S4 je 64 GB, ktorú môžete pomocou microSD rozšíriť na kapacitu až 400 GB.

Galaxy Tab A 10.5"

Tablet je idálny na sledovanie filmov, hranie hier, počúvanie hudby a surfovanie na internete. 10,5-palcový displej ponúka vďaka užšiemu rámiku veľkorysý pomer zobrazenia 16:10, pričom vzhľad tabletu nadväzuje na trend doposiaľ známy skôr u telefónov, kedy displej pokrýva väčšinu prednej strany a prináša tak beztlačidlovú elegantnú plochu.

Samsung

V každom rohu tabletu je vstavaný reproduktor s podporou priestorového zvuku Dolby Atmos, ktorý premieňa mobilnú zábavu vďaka efektnému zvuku, ktorý sa nesie všade okolo vás.

01 - Modified: 2018-04-12 18:59:01 - Feat.: 0 - Title: Štyri dôvody, prečo už tablety nie sú také populárne
01 - Modified: 2022-11-09 16:15:40 - Feat.: - Title: Populárny americký šport na ústupe? Zadávatelia naliali do reklám počas finále takmer 200 miliónov 02 - Modified: 2022-10-25 07:20:31 - Feat.: - Title: Apple sa už chystá na predaj nových najvýkonnejších tabletov. Majú čip ako MacBooky 03 - Modified: 2022-10-20 22:47:24 - Feat.: - Title: Vyčítame mu pár vecí. Stále však panuje v oblasti ohybných smartfónov 04 - Modified: 2022-10-07 07:58:57 - Feat.: - Title: Samsung chce poraziť konkurenciu novou generáciou procesorov 05 - Modified: 2022-10-07 06:09:24 - Feat.: - Title: Samsungu prvýkrát za tri roky klesol zisk, výsledky sú horšie ako očakávania
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
07. december 2022 11:20