StoryEditor

Nový čierny režim na Messengeri vývojari skryli. Poradíme vám, ako si ho aktivovať

04.03.2019, 08:00
Iba jediné emoji vám pomôže získať tmavý režim na Messengeri.

Možno na to neexistuje racionálne vysvetlenie, no obrovskému množstvu používateľov rôznych aplikácií sa páči tmavý režim. Množstvo výrobcov tomu vychádza v ústrety a v menu svojich smartfónov si môžete zvoliť nie len biely podklad, ale aj čierny. 

Veľmi populárna čierna téma zarezonovala aj v rámci aplikácie YouTube a bolo len otázkou času, kedy dorazí aj na Facebook Messenger.

Facebook totiž ohlásil už v máji minulého roka na svojej vývojárskej konferencii, že pre svojich používateľov chystá takúto novinku. 

Tmavý režim sa momentálne stal skutočnosťou. Čo treba spraviť, aby ste si ho aktivovali? Facebook sa s tým trochu pohral a vy môžete pri aktivácii tmavého režimu zažiť o emóciu navyše:

1. Na začiatok totiž treba odoslať niekomu z kontaktov emoji v tvare mesiaca. Presnejšie však musí ísť o tento emotikon:

Internet

​2. Dostanete správu, že ste objavili tmavý režim. 

Alžbeta Harry Gavendová

​3. Prejdete do svojho profilu na Messengeri a už by mala byť hneď navrchu možnosť aktivovať si Tmavý režim.

4. Gratulujeme, máte tmavý režim :)

Alžbeta Harry Gavendová

Z tmavého režimu môžu profitovať vaše oči, na ktoré bude "páliť" menej žiary z displeja telefónu. Čierna vás tiež nebude vyrušovať, keď si v noci skontrolujete svoje chaty na Messengeri.

No a v neposlednom rade, výhodu získajú z neho aj tí, ktorí majú displej s využitím AMOLED technológie. Z čiernych pixelov totiž neemituje svetlo, ale sa vypínajú. Tmavý režim tak dokáže šetriť batériu. 

Pozrite si, ako vznikol Facebook:

21. jún 2022 05:36