StoryEditor

Vylepšený odolný telefón od Samsungu za príjemnú cenu

13.06.2019, 19:00
Telefón pre nadšencov outdooru aj pracovníkov v naáročnom prostredí - Samsung Galaxy XCover 4s.

Množstvo smartfónov ponúka príťažlivý sklenený dizajn, ktorý vyzerá na pohľad mimoriadne prémiovo. Ich nevýhodou je však to, že sú zvyčajne dosť krehké a náchylné na rozbitie.

Množstvo používateľov hľadá pravý opak. Spoločnosť Samsung už dlhú dobu odpovedá aj na tieto požiadavky a ponúka vo svojej línii produktov aj odolné smartfóny Galaxy XCover. Tie prichádzajú s odolným krytím a vysokým stupňom ochrany. 

Samsung

​Novinkou v tomto smere je momentálne Samsung Galaxy XCover 4s. Hlavnou devízou je pohodlná práca v teréne, kde sa telefón nezľakne vody, blata ani prašného prostredia. Prichádza totiž vybavený vojenským štandardom MIL-STD 810G a vodeodolnosťou IP68. Je tak vhodný nie len do ťažších pracovných  podmienok, ale aj pre outdoorových nadšencov, ktorý dávajú telefónu zabrať. 

Samsung

​Smartfón obsahuje 5-palcový TFT displej s HD rozlíšením, osemjadrový procesor, ktorému sekundujú 3 GB pamäte RAM. Používateľ má k dispozícii 32 GB vnútorné úložisko, čo je až dvojnásobok oproti predošlej generácii. Úložisko navyše môžete rozšíriť o micro SD kartu do 512 GB. Operačný systém sa tu nachádza vo verzii Android 9.0.

Vylepšením prešiel aj fotoaparát, ktorý má aktuálne rozlíšenie 16 MP a podporuje funkciu Quick Launch. To znamená, že poklopkaním na tlačidlo Domov spustíte fotoaparát. 

Galaxy XCover 4s vracia do hry dedikované hardvérové tlačidlo XCover, ktoré vám umožní prispôsobiť si najčastejšie používané aplikácie. Spustíte si tak rýchlo napríklad LED svetlo. Zaujímavosťou je, že batéria s kapacitou 2800 mAh sa dá vybrať.

Cena tohto telefónu je veľmi príjemných 249 eur a na pultoch slovenských predajní sa objaví začiatkom júla.

24. máj 2022 18:17