StoryEditor

Nové pravidlá pre GreenPass: Návod, ako si nahrať tretiu dávku vakcíny

25.01.2022, 14:30
Nezabudnite si v aplikácii GreenPass aktualizovať informácie pomocou QR kódu z tretej dávky očkovania proti COVID-19.

Ak ste zaočkovaní len druhou dávkou vakcíny proti COVID-19, aktuálne vám od 1. februára začína deväťmesačné obdobie platnosti vášho digitálneho COVID preukazu EÚ o očkovaní. Európska komisia tak nastavila jednotné pravidlá pre dobu platnosti digitálneho preukazu.

Po uplynutí týchto deviatich mesiacov tak bude osoba opäť v režime základ, teda ako keby nebola zaočkovaná. Riešením je tretia, posilňujúca dávka vakcíny, ktorá toto obdobie platnosti opäť predĺži.

Na rôzne návštevy kontrolovaných priestorov je pritom už teraz povinné preukázať sa zaočkovaním treťou dávkou. Na Slovensku nám pre tento účel slúžia šikovné aplikácie. Nezabudnite však, že nie do všetkých prúdia informácie automaticky.

Informácie o tretej dávke očkovania sa nám ako aktualizované objavili iba v našej aplikácii Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Respektíve, máme tu záznam o troch očkovaniach a QR kódy, i keď samotná informácia o tretej dávke ako takej tu spomenutá nie je. V aplikácii si však môžete stiahnuť medzinárodný certifikát, kde je už tretia dávka zapísaná.

Slovensko má však k dispozícii samostatnú...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 10:29