StoryEditor

Tento fitness náramok od Samsungu vás poriadne vycvičí. A zbaví stresu

18.08.2019, 00:01
Recenzia náramku Samsung Galaxy Fit, ktorý je tu pre všetky tipy aktivity.

V redakcii sa nám už na testovanie objavilo viacero inteligentných hodiniek či náramkov od Samsungu. Vo všeobecnosti máme z nich dobré dojmy. Z našich skúseností išlo o kvalitné zariadenia, ktoré zvládli množstvo vecí a obsahovali kopu funkcií.

Po hodinkách Samsung Galaxy Watch Active z marca tohto roka Samsung nedávno prestavil aj niečo pre tých, ktorí nechcú minúť plnú sumu za hodinky, no chcú mať na ruke niečo „smart“. Samsung Galaxy Fit sa javí ako správna voľba v tomto smere. Ako obstál v našom teste?

Moderný dizajn

Náramok sme mali na testovanie v striebornej farbe. Vyzeral veľmi dobre a nepôsobil zbytočne „gumene“ ani lacno. Na jeho boku je malé tlačidlo na prebudenie obrazovky, no tiež slúži ako tlačidlo Domov.

Alžbeta Harry Gavendová

​Náramok sa však ovláda najmä dotykmi na displeji. Na spodnej strane nájdete snímač srdcového tepu a nenápadný patent na odobratie náramkov, ktoré si môžete vymeniť. Jednotlivé spomínané súčasti si rozoberieme podrobnejšie neskôr.

Displej má veľkosť 0,95 palca a je vybavený technológiou Super AMOLED. Bol pomerne dobre čitateľný aj na priamom slnku, ak bol nastavený na najvyššie hodnoty. Všetko však komplikoval fakt, že displej sa neprispôsoboval jasom svojmu okoliu.

Alžbeta Harry Gavendová

​V prostrediach s rôznymi svetelnými podmienkami to bolo dosť nepraktické. Buď ste museli jas manuálne zvyšovať, alebo zase znižovať. Na prvý pohľad to môže znieť nevinne, no tých pár vysvietených pixelov vám vedelo poriadne zažiariť do očí vo večerných hodinách. Ovládanie dotykom však prebiehalo...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 10:16