StoryEditor

Začínate s cloudom? Tu je prehľad najznámejších služieb

26.10.2019, 00:01
Pozrite si základné informácie a ceny úložísk Google Drive, iCloud, Dropbox a One Drive.

Jedným z najväčších pomocníkov i strašiakov v IT svete je bezpochyby „cloud“ (oblak). Pomocníkom je pre všetkých, ktorí chápu jeho výhody a dokážu ich denne využívať vo svoj prospech, či v prospech svojej firmy. Strašiaka predstavuje pre tých, ktorí toto cudzie slovo niekde započuli, no v princípe nerozumejú jeho podstate, funkciám a zdá sa im to celé komplikované.

Vo svete mobilných zariadení je však potrebné niekde skladovať všetky fotografie i videá, jednoducho a pohodlne zdieľať dáta, pracovať na spoločných projektoch, zároveň mať postarané o bezpečnosť údajov. Toto všetko cloud umožňuje a navyše poskytuje aj niekoľko ďalších výhod.

Cloud slúži ako virtuálne externé úložisko. V tom prípade nemusíte napríklad fotky či videá skladovať v Galérii svojho smartfónu a ušetriť tak drahocenné miesto v pamäti. Mobilné zariadenie sa vám za to odvďačí aj svižnejšími reakciami.

Ďalšou výhodou je, že cloud poskytuje v rámci pracovných nástrojov aj pokročilejšie funkcie, napríklad spoluprácu v skupine, rôzne možnosti úprav. Veľkým plusom cloudu je však i to, že napríklad dokument, ktorý začnete písať v práci na počítači, môžete v prípade potreby okamžite otvoriť a pokračovať v úpravách aj v mobile či tablete.

Táto spolupráca medzi zariadeniami je mimoriadne užitočná a ak ju raz začnete naplno využívať, zotriete problém s prenášaním...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
25. máj 2022 17:10