Smartfón s netradičným pomerom strán 21:9. Keď ho však chytíte do rúk, mimoriadne dobre vám sadne do dlane. A hoci niekomu to nemusí byť sympatické, predsa len stále predstavuje kompaktnú kategóriu. 6-palcový IPS displej má rozlíšenie 2520 x 1080 pixelov. Vo vnútri sa nachádza procesor od Qualcommu, presnejšie Snapdragon 630. Pamäť RAM obsahuje 3 GB a vnútorné úložisko má 64 GB. Tie sa však dajú rozšíriť o micro SD kartu. Na zadnej strane je fotoaparát s rozlíšením 13 a 5 MPx. Na prednej strane je 8 MPx selfie. Čítačka odtlačkov prstov má zaujímavé miesto na bočnej strane. Zaujímavosťou je ovládanie pomocou poklopania prstov po okraji smartfónu. Vtedy sa vám “vyroluje” bočná ponuka, kde máte najčastejšie používané aplikácie. Slúži to na lepšiu prácu s displejom, keďže je naozaj dosť predĺžený. Batéria má kapacitu 2870 mAh a nabíja sa pomocou USB-C konaktora. Cena telefónu je 298 eur.Sony
StoryEditor

Dobrý pomer ceny a výkonu. Tieto smartfóny získate do 300 eur

09.11.2019, 23:01
Tieto zariadenia sa nemajú za čo hanbiť. Obsahujú už naozaj dobré parametre i slušné fotoaparáty.

Aj keď najvybavenejší iPhone 11 Pro Max kúpite na Slovensku oficiálne za viac ako 1600 eur, predsa len sú na trhu aj lacnejšie kúsky. V dnešnom výbere sme sa pozreli na smartfóny, za ktoré zaplatíte do 300 eur. A tieto zariadenia sa pritom nemusia hanbiť - obsahujú naozaj celkom dobré parametre i fotoaparáty, s ktorými si priemerne náročný používateľ naozaj vystačí.

Pozrite si tie najzaujímavejšie telefóny, ktoré sú dostupné v našich končinách a vašu peňaženku nemusia až tak potrápiť. Ak máte ďalšie tipy, podeľte sa s nimi v komentári.

19. máj 2022 23:39