StoryEditor

Otestovali sme lacnejší čínsky telefón. Čo môžete čakať v cene 180 eur?

11.04.2020, 00:01
Vyskúšali sme čínsky smartfón Xiaomi Redmi Note 8T, ktorý ponúka relatívne dosť muziky za málo peňazí.

Je lákavé testovať tie najdrahšie a najvýkonnejšie smartfóny sveta. Používať pár dní najnovší iPhone za približne 1300 eur či špičkový Samsung so 100-násobným zoomom nakrúcajúci 8K video - to je skutočne príťažlivé. Nerobíte si starosti o slabé svetlo pri fotení, nakrúcanie videa, výdrž batérie či výkon procesora.

No práve preto sme sa rozhodli nazrieť aj na druhú stranu finančného spektra. Na test sme si tento raz vzali smartfón, ktorý kúpite za veľmi slušný peniaz, teda približne 180 eur. V priemere šesť alebo sedemkrát menej, ako by ste zaplatili za to najlepšie na trhu. Spoločnosť nám tak robil počas desiatich dní telefón Xiaomi Redmi Note 8T. Ako sa nám spolupracovalo?

Alžbeta Harry Gavendová

​​Dizajn veľa neprezradí

Na prvý pohľad by sme nedokázali určiť, či ide o lacný smartfón alebo o zariadenie za dajme tomu 700 eur. Telefón mal podľa nás kvalitné spracovanie a vyzeral veľmi dobre. Navyše, výrobca sa pohral aj s prevedením zadnej strany, kde si môžete všimnúť pekný farebný gradient. V modrej farbe so skleneným vyhotovením vyzeral pomerne príťažlivo.

Smartfónovo zdatnejšiemu človeku však padne do očí pár vecí. Napríklad, čítačka odtlačkov prstov je zapustená na zadnej strane. Je to jeden z prvkov, ktoré sa na drahých zariadeniach nachádza už integrovaný v displeji, prípadne iPhone od toho v novinkách celkovo upustil už minulý rok.

Druhá zaujímavosť je však v niečom inom. Telefón má na zadnej strane totiž až štvoricu fotoaparátov. A to na zariadeniach v tejto cenovej skupine nájdete veru len zriedkavo. Iste, množstvo fotoaparátov nevypovedá o tom, že sú i kvalitné. No v každom prípade, tieto vedeli dokonca aj veľmi dobre fotiť. O tom si ešte povieme neskôr.

Na spodnej strane je moderný USB-C konektor, za čo Xiaomi...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
25. máj 2022 17:48