StoryEditor

Bezrámčekový dizajn, 8K rozlíšenie. Samsung uviedol nové televízory na slovenský trh

09.04.2020, 14:37
Autor:
ahgahg
Umelá inteligencia, automatické zvyšovanie zvuku či prispôsobenie jasu. Aj to nájdete v novinkách od Samsungu.

Prakticky bezrámčekový dizajn, priestorový zvuk, skutočné rozlíšenie 8K a ultratenké prevedenie. To ponúkajú nové televízory QLED 8K od ​​Samsungu, ktoré v apríli prichádzajú na slovenský trh.

Samsung pre tento rok rozdelil QLED 8K televízory do dvoch produktových radov.

Q950TS predstavuje vlajkové televízory so špičkovým obrazom a zvukom. Nemajú prakticky žiadny rámik okolo obrazovky, ktorá tak zaberá celú prednú stranu (99 % panelu, čo je najviac na trhu).

Samsung Q950TS je navyše ultratenký, jeho hrúbka je iba 15 milimetrov. Do výbavy modelu Q950TS patrí tiež obrazový procesor AI Quantum Processor 8K novej generácie a ktorého súčasťou je vyspelá umelá inteligencia.

Umelá inteligencia sa pri modeli Q950 takisto stará o odstránenie rušivých vplyvov. Tradičné televízne senzory dokážu upraviť jas obrazovky podľa okolitého svetla v miestnosti, avšak technológia Adaptívny obraz ide ešte ďalej - jas sa tu mení v jednotlivých scénach.

QLED 8K majú najnovšie dva modelové rady

Okrem modelu Q950TS ponúka Samsung základný rad QLED 8K televízorov označený Q800T s veľkým výberom uhlopriečok. Vyspelá umelá inteligencia v nich vylepšuje obraz, zvuk aj ďalšie vlastnosti.

Samsung

​Okrem toho je k dispozícii aj celý rad smart funkcií fungujúcich na platforme Tizen, vďaka ktorej si užívatelia môžu vychutnať mimoriadne jednoduché hlasové ovládanie a k tomu vyskúšať napríklad Multiview.

Rad QLED 8K tiež ako jeden z prvých na svete podporuje prehrávanie natívneho obsahu v rozlíšení 8K. Okrem toho Samsung spolupracuje so svojimi partnermi (napr. s YouTube) na ďalších spôsoboch, ako natívne 8K rozlíšenie streamovať.

Častým problémom pri streamingu filmov či televíznych relácií je rýchlosť internetového pripojenia. Technológia AI ScaleNet je však zárukou kvalitného prenosu v mnohých situáciách.

Samsung

​Základný rad QLED 8K televízorov Q800T je k dispozícii v štyroch veľkostiach uhlopriečok: 55" (odporúčaná maloobchodná cena 2 999 €), 65" (odporúčaná maloobchodná cena 3 999 €), 75" (odporúčaná maloobchodná cena 5 499 €) a 82" ( odporúčaná maloobchodná cena 6 999 €).

Skvelý obraz a zvuk pri QLED 4K

Tohtoročné QLED televízory od Samsungu reprezentuje aj päť radov QLED 4K panelov. Ponúkajú 100% objem farieb vďaka technológii Quantum Dot, vysoký jas s Quantum HDR, priame zadné podsvietenie, ultraširoké pozorovacie uhly a antireflexný povrch.

​Televízory QLED 4K dokážu intuitívne prispôsobiť jas obrazu podľa svetelných podmienok v miestnosti a majú tiež inteligentný zvukový režim. Priame zadné podsvietenie vytvára super-čiernu a perfektný kontrast aj hĺbku, ultraširoké pozorovacie uhly a antireflexný povrch zase skvele zobrazuje všetky farby aj čiernu, keď sa divák pozerá zo strany. Televízory tiež neodrážajú svetlo.

Zaujímavosťou je, že televízor rozpozná tiež každú scénu a prispôsobí jej zvukový režim, a to podľa priestoru, v ktorom sa televízor nachádza. Ak sa v okolí vyskytne hluk, ktorý by mohol sťažiť počúvanie diváka, automaticky zosilnie zvuk.

Keď je televízor vypnutý, tak sa spustí režim Ambient Mode+. Premení čiernu plochu obrazovky na foto stenu, zobrazí informácie o počasí alebo jednoducho splynie s okolitou stenou.

Odporúčaná maloobchodná cena QLED 4K televízorov začína na 799 €.

Crystal UHD

Prvky prémiového bezrámčekového dizajnu ponúkajú tiež nové Crystal UHD televízory, ktoré prichádzajú s technológiou Dual LED pre dokonalý kontrast a novými smart funkciami. Ide napríklad o Multi View pre zobrazovanie viacerého obsahu naraz z mobilného telefónu. Pokročilý herný režim Game Motion Plus zasae zaisťuje plynulý pohyb v perfektnej grafickej kvalite.

Samsung

Crystal UHD televízory Samsung pre rok 2020 tvoria tri samostatné modelové rady TU7000, TU8000 a TU8500, ktoré sú k dispozícii v uhlopriečkach 43" až 85" (najviac veľkostí, celkovo osem, je k dispozícii pri modeli TU7000). Odporúčané maloobchodné ceny modelu TU7000 začínajú od 389 €, pri modeli TU8000 od 469 € a pri modeli TU8500 od 589 €.

Zdroj: Tlačová správa

19. máj 2022 23:03