StoryEditor

Kto robí najlepšie fotky z mobilu? Odborníci v tom majú jasno

10.05.2020, 00:01
Prestížny rebríček DxO Mark opäť posúval poradie a určil nového lídra.

Rebríček fotomobilov DxO Mark sme na našich stránkach spomínali už viackrát. Profesionálny recenzent si vezme do parády smartfónové novinky a vyskúša každý jeden testovací scenár.

A ako to už býva v súťažiach, kde sa hodnotia skôr "dojmy a nie góly", v istých prípadoch môže byť hodnotenie fotografie skôr subjektívne. Aj preto má tento rebríček svoju mieru kontroverzie. Síce sa považuje za veľmi dobrý a odborný, no zohráva v ňom úlohu aj vlastný pohľad recenzenta. 

Napriek všetkému, rebríček DxO Mark je dostatočne kvalitný a zaujímavý a v každom prípade dáva výborný prehľad o tom, čo sa deje na poli smartfónov. Ak si chcete vybrať smartfón aj podľa toho, aké robí fotografie, určite si občas kliknite i na túto webstránku.

Nemusíte veriť presnému počtu bodov v hodnotení, ale z tisícov mobilov na trhu vám dá akú-takú predstavu o tom, ktorý výrobcovia vedia, ako na to.

Ponúkame vám výber prvých priečok tohto hodnotenia, pričom si po kliknutí na DxO Mark web môžete pozrieť aj podrobné testovacie fotografie a porovnania s konkurenciou:

20. máj 2022 07:10