StoryEditor

Oplatí sa kúpiť starší špičkový telefón alebo novú strednú triedu? Poradíme vám, ako si vybrať

21.12.2021, 23:01
Ak sa neviete rozhodnúť, prečítajte si tento článok.

Oplatí sa kúpiť staršiu vlajkovú loď, alebo aktuálne novinky za rovnakú cenu v podaní smartfónov strednej triedy? Na prvý pohľad môže totiž vyzerať rok či dva starý top telefón ako veľmi dobrá voľba. Naproti tomu, priemerný smartfón za 400 - 500 eur môžeme veľmi ľahko podceniť.

Britský technologický Youtuber Arun Maini teda načrel do témy a priniesol niekoľko zaujímavých poznámok. Ak máte k dispozícii len obmedzený rozpočet a pred sebou spomínanú voľbu, zvážte tieto nasledujúce body.

Dodáme však ešte na začiatok pár poznámok:

  • Po prvé, nasledujúci článok platí pre smartfóny s Androidom, nie pre iPhony.
  • Po druhé, nezabúdajte, že androidových smartfónov je veľké množstvo a je nemožné všetko "nahádzať do jedného vreca". Nie všetky body preto musia platiť na každý telefón. Z nášho pohľadu však ide o zaujímavého sprievodcu, ktorého by ste pri kúpe mohli vziať do úvahy. 

Balenie

Často vám vie práve balenie výrobcu povedať, či ide o prémiový telefón alebo o lacnejší kus. Nejde pritom o luxusnosť krabičky. Je totiž veľká šanca, že v balení vlajkových lodí nájdete rýchle nabíjačky, kvalitné slúchadlá či ďalšie zaujímavé príslušenstvo v podobe rôznych redukcií.

Niektoré značky dokonca pridávajú aj kryty na telefóny či bezdrôtové nabíjačky. V baleniach lacnejších smartfónov zvyčajne bohatšie príslušenstvo nebýva.

Situácia sa však postupne mení, Apple ani Samsung totiž už do škatuliek s novými telefónmi nevkladajú adaptéry ani slúchadlá. Nájdete tam teda už iba káblik. Podstatou je...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 20:51