StoryEditor

Súboj o najlepší smartfón: Samsung ukázal novú vlajkovú loď

05.08.2020, 16:00
Samsung Galaxy Note 20 prichádza v dvoch verziách, pričom si prídu na svoje fanúšikovia zakrivených i rovných displejov.

Hoci je ešte len august, výrobcovia už myslia na jesennú sezónu, ktorá tvorí mimoriadne dôležitú časť roka. Tradične ju spustil juhokórejský výrobca, ktorý práve predstavil svoje aktuálne novinky - smartfón s perom Samsung Galaxy Note 20, hodinky Samsung Galaxy Watch 3 či slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live

Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Tabletofón s perom Samsung Galaxy Note 20 prichádza v dvoch veľkostných a výbavových verziách, pričom popri tradičnom zakrivenom displeji sa stretneme aj s rovnou obrazovkou.

Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Samsung tak chcel vyjsť v ústrety na jednej strane tým, ktorí nechcú obrí telefón a na druhej strane aj tým, ktorí chcú klasický displej. 

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Najvybavenejší z ponuky je Samsung Galaxy Note 20 Ultra. Displej má uhlopriečku veľkosti 6,9 palca a WQHD rozlíšenie. V displeji je uložená aj ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov na odomknutie telefónu.

Telefón má na zadnej strane trojicu fotoaparátov, ktorú tvorí hlavný s rozlíšením 108 MP, ultraširoký s rozlíšením 12 MP a 12 MP teleobjektív, ktorý dokáže 5-násobne opticky priblížiť objekt.

Oproti menej vybavenému Samsung Galaxy Note 20 má Note 20 Ultra aj laserový autofokus, ktorý oproti S20 Ultra vylepšuje schopnosti v ostrení objektu. Prejaví sa to aj pri zaostrovaní či preostrovaní pred objektívom fotoaparátu, ak do zorného poľa niečo príde.

Alžbeta Harry Gavendová/HN ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 21:33