StoryEditor

Na čiernom trhu zoženiete vakcíny i očkovací preukaz. Dajte si však pozor

02.04.2021, 00:01
Vlády jednotlivých krajín by mali určite spozornieť.

Celá planéta v súčasnosti prechádza jednou z najrozsiahlejších a najkomplexnejších očkovacích kampaní v histórii. Podvodníci a obchodníci na čiernom trhu sa preto snažia tiež uchytiť si z koláča a profitovať zo situácie.

Bezpečnostná firma Kaspersky v tomto zmysle preskúmala ponuky na Darknete, teda na časti internetu, ktorý nie sú štandardne prístupný.

Experti si tu posvietili na pätnásť rôznych predajných miest a našli ponuky na vakcíny proti COVID-19, teda Pfizer/BioNTech, AstraZeneca a Moderna, no objavili sa tu tiež predajcovia ponúkajúci neoverené vakcíny.

Predajcovia pochádzali z Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie, Ruska i USA, pričom ceny za jednu dávku vakcíny boli v rozmedzí od dvesto do tísic eur.

Kupujúci a predajca medzi se...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
16. január 2026 18:30