StoryEditor

Ako dopadla premiéra pera? Vyskúšali sme špičku medzi Android telefónmi

01.04.2022, 00:01
Prečítajte si recenziu Samsung Galaxy S22 Ultra a pozrite si aj testovacie fotky.

Samsung dal vydaním svojej novej vlajkovej lode Samsung Galaxy S22 Ultra definitívnu bodku za radom manažérskych smartfónov Note s perom S Pen. Práve stylus bol vyše desať rokov doménou smartfónov radu Galaxy Note, pričom tieto telefóny ho mali ukryté vo svojich útrobách.

Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Na jeseň minulého roka však Samsung už nový Note v pravidelnom intervale nepredstavil. Namiesto neho na trh uviedol ohybné smartfóny zo série Galaxy Z. Práve Noty však mali svojich dlhoročných fanúšikov. Napokon, iného výrobcu telefónov s integrovaným perom medzi špičkou nenájdete.

Výrobca však nakoniec pero premiestnil do prémiovej série Galaxy S a Galaxy S22 Ultra v sebe tak ako prvé esko ukrýva stylus a spája to najlepšie z dvoch svetov – Galaxy Note a Galaxy S, teda skvelý výkon, fotoaparát, výdrž a ako bonus pero.

Hranatý dizajn

Osobne sa nám vyhotovenie nového smartfónu páči, no máme k nemu filozofickú úvahu. Model Ultra sa od svojich kolegov S22 a S22+ odlišuje hranatým dizajnom. Ten je maximálne podobný výraznej vizáži už nebohého radu Note.

Pozrite si testovacie fotky zo smartfónu Samsung Galaxy S22 Ultra:

​Preto nás mrzí, že Samsung nezjednotil svoje aktuálne novinky, ale S22 Ultra doslova vytŕča a pripomína starších kolegov s perom. Ultra sa vám tiež nebude pozdávať, ak nepatríte k fanúšikom zakrivených hrán displeja na smartfónoch. Našťastie, zakrivenie je len veľmi decentné a má ďaleko od niekdajšieho prehnaného zrezania.

Výrobca prináša v Ultra krásny 6,8-palcový displej s vysokým jasom a perfektnými farbami. Patrí k tomu najlepšiemu, čo na trhu zoženiete a ak si potrpíte na kvalitu, je jedným z favoritov.

Pod displejom je umiestnená aj ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov pre biometrický vstup...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. jún 2022 16:43