StoryEditor

Stane sa opäť bestsellerom? Nástupcu úspešnej novinky čaká neľahká úloha

17.04.2022, 00:01
Redmi Note 11 Pro 5G je dobrý, no je tu pár drobností, ktoré treba pri kúpe zvážiť.

Spoločnosť Xiaomi už nepredstavuje výhradne lacnejšie kusy telefónov s nevýraznými špecifikáciami. V minulom roku či dvoch sme boli svedkami integrácie čoraz špičkovejších čipsetov, obrazoviek s vysokou obnovovacou frekvenciou a lepších fotoaparátov. Xiaomi dávno svoje ambície neskrýva a zašla až do vlajkového segmentu.

Aby si však značka tvorila čoraz prémiovejšiu auru a konkurovala Samsungu a Applu, od niektorých telefónov nižších a stredných tried upúšťa. Avšak len oficiálne. Pod jej krídlami sú aj podznačky Redmi a Poco, ktoré prebrali jej žezlo a snažia sa ukojiť dopyt po zariadeniach s lákavými cenami.

Telefóny Redmi sa pritom ešte donedávna volali Xiaomi Redmi. Momentálne je to už hrdo iba Redmi a práve ich novinka Redmi Note 11 Pro k nám zavítala na test.  

Presne pred rokom sme držali v rukách predchodcu, teda Redmi Note 10 Pro, ktorý nás nesmierne oslovil. K smartfónom už zvyčajne nejaké špeciálne city pri testovaní neprechovávame, no tento telefón bol príjemným prekvapením.

Veľmi dobre sa choval, bol rýchly, poskytoval slušné fotografie a mal aj veľkú rýchlosť reakcií. Pred nástupcom tak stála neľahká úloha. Presvedčiť o tom, že ho treba uprednostniť. 

Pozrite si testovacie fotografie z telefónu Redmi Note 11 Pro 5G:

​Konštrukcia a dizajn

Po dizajnovej stránke prešiel smartfón zmenou. Osobne nám to neprekáža, no nepovažujeme to ani za výhodu. Telefón je teraz jednoducho hranatejší a treba to akceptovať. Nachádza sa tu duálny reproduktor s pomerne dobrým zvukom. Jednoducho neoslní, no je výrazný a hlasný. Používateľ tiež môže využiť aj 3,5 mm jack na slúchadlá.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. jún 2022 00:24