StoryEditor

Mal obhájiť svoju pozíciu. Hrá však druhé husle

29.04.2022, 00:01
Samsung Galaxy A53 5G mal pred sebou veľkú výzvu. Prebrať žezlo po predchodcovi A52s 5G.

Model Samsung Galaxy A52s 5G z minulého roka sa postaral o výborné predajné čísla. Patril k najpopulárnejším voľbám v cene okolo 350 eur či už u operátorov, alebo vo voľnom predaji. Záujem o tento smartfón bol oprávnený.

Veľmi dobré papierové špecifikácie išli ruka v ruke s dobrým výkonom, fotoaparátom aj výdržou. Tento mobil bol zároveň jednou z našich najčastejších odporúčaní na otázku, čo si zvoliť v tejto cenovej hladine. Pred nástupcom s označením Samsung Galaxy A53 5G tak stála jasná úloha, udržať tento trend. Prekvapivo, bol to preňho pomerne tvrdý oriešok.

Príťažlivý dizajn

Samsung zvolil pre A53-ku dizajn pripomínajúci jeho vlajkové série Galaxy S. Nám osobne je sympatické, že si takto zjednocuje portfólio a je dobré, ak viete výrobcu identifikovať už na pohľad. Applu to funguje už roky. Do tela telefónu je tak veľmi príjemne zapustený set fotoaparátov. V nami testovanom vyhotovení so striebornými rámikmi a s bielou zadnou stenou bol telefón veľmi príťažlivý. Ak by sme vyberali telefóny podľa dizajnu, patril by k favoritom.

Alžbeta Harry Gavendová / HN

​V spodnej hrane je USB-C konektor a tiež reproduktor, pričom druhý reproduktor sa nachádza vo vrchnej časti telefónu na hovory. Hrali hlasno a dobre, vo svojej triede sa nemajú za čo hanbiť. Zaujímavosťou je, že telefón oproti predošlej generácii prišiel o 3,5 mm jack na slúchadlá. Pre niekoho to môže byť škoda, no možno prišiel skrátka čas na bezdrôtové štupľové slúchadlá.

Testovacie fotky zo zariadenia Samsung Galaxy A53 5G:

​Displej a výkon

Ak hľadáte lacnejšie...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 17:55