Londýn sa na päť septembrových dní premenil na mekku IT sveta. Vďaka Campus Party. Zišlo sa tu vyše 10-tisíc vývojárov, nadšencov či IT profesionálov. A spolu sa pýtali aj na toto: „Kto môže byť ďalší Steve Jobs?“ Teda skutočný a akceptovaný vizionár, ktorý ovplyvní svet. Šancu vraj má Elon Musk, autor nedávno predstaveného projektu superrýchleho potrubného cestovania Hyperloop.
Musk? Ten, čo mení naše správanie
Za nového Jobsa ho v Londýne nepriamo označil David Rowan, šéfredaktor svetového časopisu Wired. „Potrebujeme hrdinov a veľkých mysliteľov. Myslím si, že nikto dnes nespĺňa tieto predpoklady lepšie ako Elon Musk,“ povedal Rowan o Muskovi. Ten je výkonným riaditeľom automobilky Tesla, vesmírnej spoločnosti SpaceX a elektrického dodávateľa SolarCity.
„Snaží sa zmeniť naše správanie či návyky. Napríklad výrobou úspešného elektromobilu Tesla, ktorý robí práve tieto vozidlá viac atraktívne,“ komentoval ďalej Rowan. Campus Party bola plná ďalších IT osobností, v Londýne vystúpil aj Vint Cerf, ktorý je všeobecne považovaný za otca internetu. „Internet by mal ostať slobodný, no je nutné, aby sme sa vyrovnali s ľuďmi, ktorí mu škodia,“ myslí si.
Internet treba regulovať
Rovnako sa postavil za myšlienku, že pre celosvetovú sieť je potrebné vytvoriť akýchsi „požiarnikov“, ktorí by mali zasahovať pri niektorých bezpečnostných hrozbách. Cerf okrem toho vidí budúcnosť webovej siete v prepájaní vecí bežného života.
„Predstavte si, že každá vec je pripojená do internetu.“ Práve takzvaný Internet of Thinks je budúcnosťou či odvetvím, ktoré sa začne masovo rozvíjať. Počet vecí pripojených do internetu bude stúpať, v najbližšom čase to môžu byť napríklad autá či plynomery, ku ktorým nebude musieť pracovník chodiť.
Cestu redaktora hradila spoločnosť Telefónica Slovakia
Snímky: autor