Nástenku zaplavujú príspevky odoslané známym osobnostiam. FOTO: Unsplash/roman Martyniuk
StoryEditor

Facebook čelil bizarnej chybe. Zobrazovala sa aj vám?

24.08.2022, 10:07
  • Chybu začali hlásiť používatelia dnes ráno.
  • Na nástenke sa mnohým používateľom zobrazovali nezmyselné príspevky odosielané celebritám.
  • Za situáciu mohol údajne problém prevádzkovateľa americkej sociálnej siete v Austrálii. 

Facebook sa potýkal so zaujímavým bugom. Nástenku v ňom kvôli technickej chybe pokrývali príspevky, ktoré istí používatelia posielali najrôznejším celebritám. Dané príspevky však nezverejňovali používatelia.

Situácia vyvolala zmiešané reakcie – od masového zmätku a obáv, že účty boli napadnuté, až po frustráciu a pobavenie. Svet sociálnych sietí sa však medzičasom stále dobre zabáva a vznikajú už aj obľúbené a vtipné mémy na danú tému. 

image

Facebook - vtipné meme odoslané pre Taylor Swift pri chybe na Facebooku SNÍMKA: Facebook/cam Coutts

SNÍMKA: Facebook/cam Coutts

ČTK informovalo, že išlo o problém, ktorý mal prevádzkovateľ americkej sociálnej siete v Austrálii. Hlásil tu rozsiahle výpadky a podľa serveru britského denníka Daily Mail sa na to sťažovali milióny používateľov. Facebook sa k výpadku zatiaľ nevyjadril.

image

Naď tvrdí, že Sulík chcel vrtuľník pre Geissovcov za súhlas pre S-300. Je to klamstvo, reaguje šéf SaS

Niektorí používatelia uviedli, že sa im na ich spravodajskom kanáli objavujú odkazy zo stoviek cudzích účtov s profilmi celebrít, vrátane speváčok Taylor Swiftovej a Nicky Minajovej, speváka Harryho Stylesa, rappera Eminema a herca Joe Rogana. 

„Je facebookový kanál niekoho iného tiež úplne rozhádzaný? Zobrazujú sa mi komentáre všetkých ostatných ľudí a iných stránok. Časová os je ešte nezmyselnejšia ako obvykle,“ napísal na twitteri jeden muž. Žiada o dary pre svoju chorú mačku. Používatelia so zmyslom pre humor sa zapojili do širšej facebookovej komunity, zatiaľ čo iní rozosielali správy, ktoré výpadok zosmiešňujú.

image

Facebook - bug SNÍMKA: Facebook

SNÍMKA: Facebook

Aktuálne nie je jasné, kto alebo čo stojí za týmto problémom. A hoci nešlo o výpadok služby ako takej, používatelia hlásili na Downdetector.com záležitosť ako „problém“. Podľa záznamov sa chyba začala prejavovať okolo pol ôsmej nášho času. 

menuLevel = 2, menuRoute = style/tech, menuAlias = tech, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
17. január 2026 04:01