Sila Pixelu 8a je v jeho jednoduchosti. Aby Google veci nekomplikoval, využíva jeho lacnejší telefón zhodný hardvér ako drahší súrodenci, teda čipset Tensor G3. To znamená, že najmä po softvérovej stránke môže Pixel 8a zvládať všetko, čo drahšie modely. A že má hardvér, ktorý počíta napríklad so softvérovými kúzlami pri fotoaparáte.
Navyše platí, že Google Tensor G3 nie je práve ktovieako extrémne výkonný čip, takže zatiaľ čo „dospelé“ pixely na iné vlajkové modely v tomto ohľade trochu strácajú, má Pixel 8a na svoju triedu vďaka použitiu tohto vlajkového čipu výkonu prebytok. Výsledkom je telefón, ktorý je veľmi príjemné používať, hoci sa to samozrejme občas nezaobíde bez kompromisov.
Pixel 8a má v tomto ohľade určitú výhodu. Google ho naozaj propaguje ako telefón (vyššej) strednej triedy, nie ako odľahčenú vlajkovú loď, ktorou v skutočnosti vlastne svojim spôsobom je. Avšak vďaka tomuto vnímaniu, kedy Google stavia Pixel 8a proti súperom ako Samsung Galaxy A55, Motorola Edge 50 Fusion a Sony Xperia 10 VI, dokáže telefón v praxi príjemne prekvapiť.
Svojimi schopnosťami je to skôr konkurent pre „odľahčené vlajkové lode“, ako sú Samsung Galaxy S23 FE, Nothing Phone (2), Xiaomi 13T alebo staršie iPhony 13. Veľkou výhodou pre Pixel 8a je aj to, že je to jeden z mála príjemne kompaktných smartfónov svojej triedy.
Padne dobre do ruky?
Zostáva vám 87% na dočítanie.