StoryEditor

Vyskúšali sme najnovšie smart hodinky od Samsungu. Kde potešili a sklamali?

26.09.2021, 00:01
Aký bol však celkový život s novými smart hodinkami Samsung Galaxy Watch 4?

Smart hodinky sú medzi nami už niekoľko rokov, no stále nanovo dokazujú svoj potenciál. Podľa agentúry Counterpoint Research došlo v druhom kvartáli tohto roka až k 27-percentnému medziročnému nárastu.

Kráľom predaja smart hodiniek zostáva Apple s 28-percentným podielom a rovnako sa nezmenila ani druhá priečka rebríčka patriaca Huaweiu. Tomu patrí niečo vyše deväť percent trhu. A hoci podiel oboch firiem medziročne v druhom kvartáli mierne klesol, polepšujú si zase iní výrobcovia.

Pozrite si v galérii farby a tipy zo série Galaxy Watch 4:

​Medziročne sa podarilo osloviť širšiu skupinu záujemcov juhokórejskému Samsungu, ktorý sa zo štvrtej pozície vyšplhal na tretiu a patrí mu vyše sedem percent trhu. Práve jeho nové smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4 redakcia HN otestovala.

Nenápadné a pohodlné

Na trhu je niekoľko modelov zo série Samsung Galaxy Watch 4. V našom prípade išlo o 44-milimetrovú verziu základného modelu s hladkým rovným displejom. Zaujímvosťou je na ňom takzvaná digitálna luneta, teda aktívny okraj obrazovky.

Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Keď po ňom prechádzate prstom, listujete zároveň v obsahu a je to prudko návykové. Hodinky pôsobili nenápadnejšie a ich jednoduchý dizajn nám bol sympatický. Matné kovové rámiky vyzerali veľmi dobre a zbytočne sa na nich nezachytávali odtlačky prstov. Remienky sa dali vymieňať, takže ak sa vám príliš nepozdáva klasická ponuka, nie ste tu nijako viazaní. Dizajn a pohodlnosť nosenia hodnotíme na výbornú.

Na spodnej strane hodiniek sa nachádza nový pokročilý snímač srdcového tepu Samsung BioActive. Vďaka nemu sme si mohli merať krvný tlak, monitorovať stav kyslíka v krvi, zisťovať pravidelnosť rytmu srdca a po prvýkrát aj merať množstvo zložiek v telesnej stavbe.

Displej bol jasný a pekný a v bočnej hrane sú dve tlačidlá. Vrchné má úlohu...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 02:13