Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.07.2017, 16:16

Miliardár bez mozgu. Somálski teroristi označili Trumpa za najhlúpejšieho prezidenta

Miliardár bez mozgu. Somálski teroristi označili Trumpa za najhlúpejšieho prezidenta
Zdroj: Reuters

Somálska teroristická skupina Šabáb na internete zverejnila video, na ktorom amerického prezidenta Donalda Trumpa nazýva miliardárom bez mozgu a tvrdí, že Američania si zvolili "možno toho najhlúpejšieho prezidenta, akého kedy mohla ktorákoľvek krajina mať". Video je zrejme reakciou na zosilnenie vojenských operácií proti Šabábu, na ktorých sa podieľajú aj americké sily. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Hnutie Šabáb, ktoré je napojené na teroristickú sieť al-Kájda, usiluje o zvrhnutie prozápadnej vlády a v Somálsku chce zaviesť islamské právo šaría. Organizácia má v súčasnosti na svedomí najviac smrteľných teroristických útokov zo všetkých džihádistických skupín v Afrike. V posledných týždňoch skupina páchala útoky aj v susednej Keni, ktorú budúci mesiac čakajú prezidentské a všeobecné voľby.

Trumpová administratíva sa rozhodla zosilniť zapojenie USA do ofenzívy proti Šabábu. Schválila preto ďalšie bombardovanie základní Šabábu v Somálsku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.