Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2017, 15:33

VIDEO: Posádka egyptského tanku zabránila masakru, rozdrvila auto plné výbušnín

VIDEO: Posádka egyptského tanku zabránila masakru, rozdrvila auto plné výbušnín
Zdroj: youtube

Egypt oslavuje posádku tanku za záchranu vyše 50 ľudských životov potom, čo prešla po aute plnom výbušnín a zabránila tak krvavému samovražednému útoku, informuje britský portál The Independent.

Armáda uviedla, že tank zastavil vozidlo pri vstupe na kontrolné stanovište v blízkosti mesta Ariš, hlavnom meste provincie Severný Sinaj, a snažil sa zabrániť očakávanému výbuchu tým, že cez auto prešiel.

Videozáznam egyptského ministerstva obrany ukazuje, ako tank zrýchľuje, aby zabránil autu vo vstupe na kontrolné stanovište. Následne po aute, v ktorom boli štyria ozbrojenci, prejde a umožní tak civilistom útek do bezpečia.

Napriek obetavosti posádky tanku pri následnom výbuchu zahynulo sedem civilistov, vrátane dvoch malých detí. Hovorca armády uviedol, že výbuch na kontrolnom stanovišti mohol zabiť 50 až 60 ľudí, ak by auto dosiahlo svoj cieľ.

"Výbuch bol veľký, v aute bolo asi 100 kilogramov výbušnín," uviedol vo vyhlásení. K útoku sa zatiaľ neprihlásila žiadna skupina.

Povstanie v sinajskom regióne nabralo na intenzite potom, čo armáda zvrhla prezidenta Muhamada Mursího z Moslimského bratstva, najstaršieho islamského hnutia v Egypte po masových protestoch proti jeho vláde v polovici roku 2013.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.