Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2017, 17:50

"Vyčkajte na odpoveď, bastardi!" Ruský vicepremiér sa vyhráža Rumunsku pre zákaz vstupu do vzdušného priestoru

Dmitrij Rogozin
Zdroj: Reuters

Námestník ruského premiéra Dmitrij Rogozin musel dnes zrušiť svoju cestu do Moldavska, pretože jeho lietadlo dostalo zákaz vstupu do rumunského a maďarského vzdušného priestoru.

Rogozin pre ruské médiá neskôr uviedol, že spolu s ďalšími ruskými predstaviteľmi cestoval do moldavskej metropoly Kišiňov, keď lietadlu odopreli prelet nad Rumunskom i Maďarskom, dvoma členskými štátmi EÚ, uvádza agentúra AP.

Stroj musel pre nedostatok paliva pristáť v bieloruskom hlavnom meste Minsk. Rogozin je jedným z najprominentnejších ruských činiteľov, na ktorých sa vzťahujú cestovné obmedzenia EÚ z roku 2014, uvalené po anexii Krymu.

Rogozin pre agentúru Interfax povedal, že po tom, ako Rumunsko uzavrelo v roku 2014 svoj vzdušný priestor pre jeho charterový let, začal na cesty využívať komerčné linky. Dnešný krok medzitým potvrdila i Bukurešť.

Ruský vicepremiér na sociálnej sieti Twitter reagoval slovami, že rumunské úrady vynúteným odklonením jeho lietadla "vystavili riziku životy pasažierov, žien a detí". Rumunskej vláde odkázal: "Vyčkajte na odpoveď, bastardi!"

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.