Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2017, 13:05

VIDEO: Piloti dokázali pristáť prakticky naslepo, blesk im úplne zničil čelné sklo

VIDEO: Piloti dokázali pristáť prakticky naslepo, blesk im úplne zničil čelné  sklo
Zdroj: avianews.com

Prakticky naslepo museli pristávať v Istanbule ukrajinskí piloti potom, čo blesk poškodil nos stroja so všetkými senzormi aj čelné sklo pilotnej kabíny, ktoré sa stalo kvôli množstvu prasklín nepriehľadným. Informoval o tom dnes spravodajský server Newsru.com.

Zdroj: avianews.com

​"Zázračné pristátie" sa odohralo vo štvrtok večer. Na záberoch je vidieť, ako piloti pristávajú s nakloneným lietadlom, zatiaľ čo prizerajúci tipujú, že "nepristane, nepristane".

Lietadlo priletelo z Charkova a z Istanbulu malo pokračovať na severocyperské letisko Ercan. Krátko po vzlete sa ale dostalo do búrky. Po zásahu a poškodení bleskom sa posádka kapitána Oleksandra Akapova rozhodla vrátiť na istanbulské letisko. Stroj pristával naklonený, aby pilot mohol sledovať dráhu aspoň bočným okienkom.

"Bolo to ťažké, ale hlavne, že ľudia sú celí a zdraví," vyhlásil Akapov. Na palube bolo podľa ukrajinskej televízie TSN 121 cestujúcich a šesť členov posádky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.