Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2017, 07:30

V centre metropoly Burkiny Faso útočili džihádisti, zabili 17 ľudí

Aj niekoľko hodín po začiatku útoku bolo počuť prudké prestrelky.

V centre metropoly Burkiny Faso útočili džihádisti, zabili 17 ľudí
Zdroj: Reuters

Sedemnásť ľudí prišlo o život a ďalších osem utrpelo zranenia po tom, ako traja podozriví džihádisti spustili v nedeľu večer paľbu na zákazníkov pred hotelom a tureckou reštauráciou v centre Ouagadougou, hlavnom meste africkej krajiny Burkina Faso. O počte obetí informoval dnes miestny minister komunikácií Rémi Dandjinou.

Centrum mesta uzavrela armáda a americké veľvyslanectvo v Ouagadougou varovalo svojich občanov, aby sa tejto oblasti vyhýbalo. Aj niekoľko hodín po začiatku útoku bolo počuť prudké prestrelky, uviedol reportér agentúry AP, ktorý je na mieste činu. Podľa britskej spravodajskej stanice BBC môže ísť o útok jednej zo skupín napojených na al-Káidu, ktorú sú aktívne v regióne Sahelu.

Útok bol zameraný na dve lokality - Hotel Bravia a Istanbul Restaurant. Obete sú spomedzi rôznych národností. Najmenej jeden z mŕtvych je Turek a ďalší Francúz.

K podobnému útoku došlo na tej istej ulici v januári 2016, keď cieľom boli Splendid Hotel a neďaleká reštaurácia Cappucino. K zodpovednosti zaň sa prihlásila al-Káida. Viac ako 170 ľudí zobrali za rukojemníkov a 30 zabili.

Burkina Faso je súčasťou oblasti Sahelu, ktorý zahŕňa Mali, kde sú islamistické skupiny aktívne od roku 2012, dodáva BBC.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.