Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2017, 13:59

Rusom a Číňanom prekážajú prísne protifajčiarske opatrenia v Maďarsku, na zákazy nedbajú

Rusom a Číňanom prekážajú prísne protifajčiarske opatrenia v Maďarsku, na zákazy nedbajú
Zdroj: Reuters

V Maďarsku platia veľmi prísne protifajčiarske opatrenia, čo v mnohých prípadoch prekvapuje návštevníkov z cudziny. Hotelovým hosťom najviac prekáža, že si už nemôžu zapáliť v reštauráciách, na terasách iba ďaleko od vchodu a v zime musia ísť na ulicu, píše dnes hospodársky denník Világgazdaság.

"Ruskí a čínski turisti si na izbe aj napriek prísnemu zákazu pokojne zapália cigaretu. Vedia, že ich čaká mastný 'poplatok za upratovanie' v hodnote 100 eur, ktorý ale odmietajú zaplatiť. Nespokojní sú aj mnohí rakúski fajčiari, avšak sprísnenie pravidiel fajčenia zaviedli už aj v ich krajine," povedal predseda združenia hotelov v Maďarsku László Könnyid.

Medzi západoeurópskymi hosťami je podľa neho už iba málo fajčiarov; tabaku však stále holdujú hostia z Latinskej Ameriky, juhovýchodnej Ázie a Maďari.

Dodržiavanie zákazu fajčenia kontroluje maďarský Úrad štátnej zdravotnej služby (ÁNTSZ), ktorý v prípade porušenia príslušných noriem potrestá pokutou nielen príslušné zariadenie ale aj klienta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.