Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2017, 14:13

VIDEO: Totálna devastácia. Pozrite sa, ako superhurikán Irma spustošil ikonickú pláž

​Video nasnímané z vrtuľníka námorníctva ukazuje okrem iného zaplavené domy, lode a hotely na pobreží.

VIDEO: Totálna devastácia. Pozrite sa, ako superhurikán Irma spustošil ikonickú pláž
Zdroj: Twitter.com

Hurikán Irma v stredu spôsobil obrovské škody aj na holandskej časti karibského ostrova Svätý Martin, ktorý zostal odrezaný od sveta. Oznámilo to dnes holandské námorníctvo. Na francúzskej strane ostrova si vyčíňanie živlu vyžiadalo prinajmenšom osem mŕtvych.

Informácie o prípadných obetiach na južnej, holandskej strane, nie sú podľa premiéra Marka Rutteho známe. Holandská vláda zvolala krízové ​​zasadnutie.

​​Video nasnímané z vrtuľníka námorníctva ukazuje okrem iného zaplavené domy, lode a hotely na pobreží. Turistika je pritom hlavným zdrojom príjmov ostrova, uviedla agentúra Reuters. Nachádza sa tam aj známa pláž Maho, ktorá leží v bezprostrednej blízkosti pristávacej dráhy letiska, a je tak vďaka nízko letiacim lietadlám obľúbeným miestom leteckých fanúšikov.

Dráhy medzinárodného letiska princeznej Juliany zostali neporušené, letisko je však podľa oznámenia námorníctva nedostupné. Podľa agentúry AP má hlavný terminál vážne poškodenú strechu a leží v ňom plávajúci piesok.

Rutte uviedol, že dostať sa nemožno ani do hlavných prístavov. Ulice sú posiate odpadom, prepravné kontajnery v prístave ležia pohádzané ako detské kocky, napísala AP.

Na francúzskej časti ostrova zahynulo celkovo osem ľudí a ďalších 23 bolo zranených. Podľa denníka le Figaro je 95 percent ostrova úplne zdevastovaných. Francúzsky prezident Emmanuel Macrona oznámil, že sa na ostrov dostaví "ihneď, ako to bude možné."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.