Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2017, 08:00

Senátor McCain: Bojujem s krutou formou rakoviny, no prognóza je celkom dobrá

Napriek rádioterapii a chemoterapii senátor naďalej vykonáva svoje pracovné úlohy.

Senátor McCain: Bojujem s krutou formou rakoviny, no prognóza je celkom dobrá
Zdroj: Reuters

Vplyvný americký republikánsky senátor, ktorému nedávno diagnostikovali nádor na mozgu, v nedeľnej talkshow v televízii CNN vyhlásil, že hoci je jeho choroba zákerná, liečba prebieha dobre a diagnóza je "celkom dobrá". Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

Bývalý neúspešný kandidát na prezidenta uznal, že jeho aktuálna situácia predstavuje ťažkú skúšku pre celú jeho rodinu, ale ostáva optimisticky naladený. "Čelím výzve, no v minulosti som už čelil rôznym výzvam, a preto som pevne odhodlaný prekonať aj túto," vyhlásil 81-ročný senátor za štát Arizona, s tým, že všetky doterajšie výsledky testov boli "excelentné".

Republikánsky senátor v relácii s názvom State of the Union tiež povedal, že dúfa, že ľudia si ho zapamätajú, ako niekoho, kto slúžil svojej krajine. "(Niekto, kto) urobil aj veľa chýb a omylov, ale slúžil svojej krajine ... čestne."

McCainovi 14. júla odstránili krvnú zrazeninu, ktorá sa mu vytvorila nad ľavým okom. Histologické vyšetrenie o päť dní neskôr ukázalo, že má zhubný nádor mozgu známy pod názvom glioblastóm.
Napriek rádioterapii a chemoterapii senátor naďalej vykonáva svoje pracovné úlohy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.