Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2017, 11:50

Absurdné varovanie. Šerif vyzval Američanov, aby nestrieľali na Irmu: Aj tak sa neotočí

Na internete sa dokonca objavila grafika s návodom, ako strieľať na hurikán.

Absurdné varovanie. Šerif vyzval Američanov, aby nestrieľali na Irmu: Aj tak sa neotočí
Zdroj: Reuters

"Nestrieľajte na Irmu, nedonútite ju tým otočiť sa." Takéto absurdné varovanie musel vydať úrad šerifa vo floridskom meste Pasco County, ktoré sa nachádza v blízkosti Tampy.

Ide o reakciu na udalosť na sociálnej sieti Facebook s názvom "Poďme Irme ukázať, že strieľame ako prví". Takmer 30-tisíc ľudí sa vyjadrilo, že sa tejto udalosti zúčastní, 55-tisíc malo o ňu záujem, uvádza portál CNBC. Práve hromadný ohlas ľudí donútil šerifa vyjadriť sa.

​​Okrem toho, že hurikán streľbou nijak nedonútia otočiť sa, úrad šerifa Američanov upozornil, že ide zároveň aj o nebezpečnú "zábavku".

Jeden z autorov facebookovej udalosti tvrdí, že to bolo myslené ako pokus o humor. Motivovala ho údajne "kombinácia stresu a nudy," prezradil pre BBC Ryon Edwards.

​Masová reakcia ľudí ho podľa jeho slov prekvapila. "Nikdy som si nepredstavoval, že táto udalosť sa stane bláznivým nápadom väčším ako ja. Trochu sa mi to vymklo spod kontroly," priznal Edwards.

​​Na internete sa dokonca objavila grafika s návodom, uvádza Yahoo News. Ukazuje, ako strieľať na hurikán, aby sa guľka nevrátila a nezabila vás.

​​Irma, ktorá so sebou ešte v nedeľu prinášala vietor s rýchlosťou cez 200 kilometrov za hodinu, postupne slabne a teraz ju sprevádza vietor do 135 kilometrov za hodinu. Okolo 02:00 miestneho času (08:00 SELČ) sa podľa Národného centra pre hurikány (NHC) centrum búrky nachádzalo približne 40 kilometrov severovýchodne od Tampy a postupovalo severovýchodným smerom rýchlosťou približne 24 kilometrov za hodinu.

Počas dneška sa na príchod Irmy chystá susedný štát Georgia, kam by však podľa meteorológov po ďalšom očakávanom oslabení mohla prísť už v podobe tropickej búrky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.