Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2017, 10:35

Slovenský právnik na Floride: Vytopilo mi kanceláriu, v Miami sa začali rabovačky

Slovenský právnik na Floride: Vytopilo mi kanceláriu, v Miami sa začali rabovačky
Zdroj: Reuters

Opustil som Floridu a aj všetci moji zamestnanci. Moja kancelária v centre Miami bola vytopená, rovnako aj môj byt v centre Miami. Vzdialenosť z môjho bytu do kancelárie je asi kilometer. Vznikla tam rieka. Most na South Beach zaliala voda a na South Beach sa ani nedá dostať.

V Miami začali rabovačky, píše pre HN Matúš Varga, imigračný právnik na Floride.

​Polícia zadržala kopu ľudí. Najväčší problém je, že nám asi niekoľko dní ak nie týždňov nepôjde elektrina. To je problém, lebo v mrakodrapoch sa často nedajú otvoriť okná a vonku je asi 35 stupňov Celzia. Dúfame, že pôjde aspoň kanalizácia.

Problém je aj v tom, že veľa ľudí z Miami odišlo do Naples, aby sa ukryli a ten hurikán nakoniec udrel tam. Ľudia sa tu zväčša boja ísť do verejných úkrytov. V Luisiane sa v takomto úkryte odohralo veľa znásilnení.

Mňa osobne by zaujímalo, ako sa bude teraz vyvíjať trh s nehnuteľnosťami. Už rok rapídne klesajú ceny, kvôli veľkej výstavbe a malým predajom. Teraz sa to ešte urýchli.

O mojej kancelárii v Naples neviem nič. Nemám to zatiaľ ako zistiť. Lokálni ľudia sa smejú z toho, že hneď, ako sme odstúpili od Parížskej klimatickej dohody, na nás udrel hurikán väčší ako Florida.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.