Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2017, 12:18

Na letisku v Prahe museli odkláňať lietadlá na záložnú dráhu, bezpečnosť ohrozoval dron

Pražské ruzyňské letisko odkláňalo doobeda pristávajúce aj odlietajúce lietadlá na záložnú dráhu.

Na letisku v Prahe museli odkláňať lietadlá na záložnú dráhu, bezpečnosť ohrozoval dron
Zdroj: Prague Airport

V okolí hlavnej dráhy sa totiž pohyboval amatérsky dron. Podobný incident tú riešili nedávno. "Dron sa vyskytol v blízkosti hlavnej dráhy číslo 24, ktorá bola preto uzavretá. Prevádzka sa presunula na záložnú dráhu," uviedol hovorca Riadenie letovej prevádzky Richard Klíma.

Kvôli dronu muselo jedno z lietadiel prerušiť pristátie, nad letiskom preletieť a následne pristáť na záložnej dráhe. Išlo o lietadlo zo Švajčiarska.

Letisko kontaktovalo políciu, ktorá situáciu monitorovala policajným vrtuľníkom. Žiadny dron však nenašli a prípad odložili.

"Na miesto vyrazili dve policajné hliadky, ktoré preverili blízke okolie. Dron ani človeka, ktorý by ho mohol obsluhoval, policajti nenašli," povedala hovorkyňa cudzineckej polície Kateřina Rendlová.

Prevádzka na hlavnej dráhe bola obnovený po pol jedenástej dopoludnia. Obmedzenie sa dotklo dvadsiatich pristávajúcich a odlietajúcich lietadiel. Podobná udalosť sa stala minulý týždeň, kedy amatérsky dron ohrozil lietadlo letiace z Kodane.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.