Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2021, 18:41

Rusi stále chcú schválenie Sputnika. Už chýba málo, tvrdí minister

Pre úspešnú registráciu zostáva dokončiť ešte niekoľko administratívnych krokov.

Rusi stále chcú schválenie Sputnika. Už chýba málo, tvrdí minister
Zdroj: TASR

Všetky prekážky registrácii ruskej vakcíny Sputnika V proti covidu-19 Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) boli odstránené, povedal dnes ruský minister zdravotníctva Michail Muraško.

Minister, ktorý sa dnes v Ženeve stretol s generálnym riaditeľom WHO Tedrosom Adhanomom Ghebreyesusom doplnil, že pre úspešnú registráciu zostáva dokončiť ešte niekoľko administratívnych krokov, uviedla agentúra Reuters.

Sputnik V, ktorý je používaný v Rusku aj desiatkach ďalších krajín, aktuálne skúma ako WHO, tak Európska agentúra pre lieky (EMA). Ich schválenie mohlo vakcíne otvoriť dvere na nové trhy, a to predovšetkým v Európe.

Muraško spresnil, že spoločnosť, ktorá má na starosti registráciu Sputnika V Svetovou zdravotníckou organizáciou, musí ešte predložiť niekoľko doplňujúcich dokumentov a podpísať niekoľko dohôd.

WHO podľa Reuters zatiaľ Muraškovo oznámenie nekomentovala. Zdravotnícka organizácia v júli uviedla, že počas svojho skúmania výroby Sputnika V narazila na problémy týkajúce sa plnenia fľaštičiek v jednej z tovární. Výrobca tvrdí, že odvtedy už všetky pripomienky WHO vyriešil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.