Neúspešná kandidátka na prezidentské kreslo v USA Hillary Clinton si raz prečítala článok o prínose štipľavých papričiek pre imunitný systém. Od toho okamihu začína každý nový deň zjedením jednej čerstvej pikantnej papričky jalapeňo.Reuters
StoryEditor

Hillary Clintonová: Trump je horší, než som si myslela

23.09.2017, 22:59
Autor:
TASRTASR
Prezident by mal podľa Hillary Clintonovej dať ľuďom pocit, že mu záleží na každom a o každého sa postará.

Donald Trump je podľa jeho protikandidátky vo vlaňajších voľbách Hillary Clintonovej horším prezidentom, než predpokladala. Vyjadrila sa tak v rozhovore pre americkú televíznu stanicu MSNBC.

Bývalá ministerka zahraničných vecí síce Trumpa počas predvolebnej kampane ostro kritizovala, po jeho víťazstve však povedala, že ľudia by mali rešpektovať výsledok hlasovania a dať mu šancu byť prezidentom všetkých a ukázať, čo vie. V sobotňajšom rozhovore priznala, že to, čo ukázal, jeho horšie, než očakávala.

"O jeho pripravenosti, temperamente, charaktere a skúsenostiach som mala naozaj veľmi silné pochybnosti. Ale on je ešte horší, než som si myslela, že bude," uviedla Clintonová.

Prezident by mal podľa bývalej ministerky dať ľuďom pocit, že mu záleží na každom a o každého sa postará. To však podľa nej nie je prípad Trumpa.

Pochybnosti o Trumpovi ako šéfovi Bieleho domu začala mať už v deň jeho inaugurácie, keď podľa nej svojím príhovorom národu premrhal svoju šancu prihovoriť sa všetkým, a naopak krajinu ešte viac rozdelil.

Clintontová v rozhovore rozprávala aj o náraste rasizmu v Spojených štátoch a nedávnych udalostiach, ktoré s tým súvisia. Vyhla sa však priamej odpovedi na otázku, či si myslí, že Trump je zástancom nadradenosti bielej rasy.

"Existuje veľa dôkazov o tom, ako sa správal v minulosti aj ako prezident... Do jeho srdca však nevidím. Neviem povedať, čo skutočne cíti. Je však taký politický oportunista, že ak by mohol dostať hlasy aj z iného smeru, pravdepodobne by za nimi išiel," povedala Clintonová.

Neúspešná kandidátka na prezidentku tieto názory podrobnejšie predstavila vo svojej nedávno vydanej knihe What happened (Čo sa stalo), ktorá podľa vydavateľstva láme rekordy predajnosti. Od vydania 12. septembra si ju kúpilo už viac ako 300-tisíc čitateľov.

01 - Modified: 2023-03-24 09:25:02 - Feat.: - Title: ​Trump klamal. U ľudí vyvolal nepravdivé očakávanie o svojom zatknutí, uviedol prokurátor z jeho kauzy 02 - Modified: 2023-03-22 22:19:05 - Feat.: - Title: Porota v Trumpovej kauze sa dnes nestretla, čakanie na možné obvinenie pokračuje 03 - Modified: 2023-03-21 09:32:16 - Feat.: - Title: Trumpovo zatknutie v prípade uplácania pornoherečky je stále v hre. Okolo súdu vyrástli barikády 04 - Modified: 2023-03-09 15:30:00 - Feat.: - Title: S Trumpom už nechce byť nikto významný spájaný. Na konferenciu nedorazili ani tradičné tváre 05 - Modified: 2023-03-02 08:33:01 - Feat.: - Title: Floridský guvernér Ron DeSantis stále neoznámil svoju prezidentskú kandidatúru. Na čo čaká, pýta sa BBC
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
25. marec 2023 21:11