Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2017, 00:00

Navštívila úhlavneho nepriateľa a nepohrdne luxusom. Toto je niekoľko faktov o tajomnej Kimovej žene

O diktátorovej manželke sa toho veľmi veľa nevie, niekoľko správ však predsa len existuje.

Navštívila úhlavneho nepriateľa a nepohrdne luxusom. Toto je niekoľko faktov o tajomnej Kimovej žene
Zdroj: Reuters

O živote v Severnej Kórei toho svetová verejnosť veľa nevie. Ide o dôsledok totálnej izolovanosti režimu Kim Čong-una, ktorý chorobne stráži aj tie najmenšie detaily o bytí v KĽDR.

To isté platí aj pre manželku diktátora, ktorý v poslednom období plní stránky svetových médií predovšetkým pre raketové hrozby voči USA a testom balistických striel.

Minimum informácií 

Je veľmi pravdepodobné, že obyčajní obyvatelia veria, že ich krajina je najvyspelejšia na svete a svetové spoločenstvo ju chce zo závisti zničiť (niekoľko faktov o KĽDR si môžete pozrieť tu).

A čo je známe o Kimovom rodinnom živote a jeho žene? Veľa toho nie je. Niekoľko málo faktov zosumarizoval portál businessinsider.com

Navštívila úhlavného nepriateľa

Má manželku, ktorá sa volá Ri Sol-ju, odhady hovoria, že má tesne pred 30 a s diktátorom má tri deti. Mali sa zobrať v roku 2009, niektoré správy hovoria aj o roku 2010.

​Podľa správ z Južnej Kórey študovala spev a zavítala aj k démonizovanému južnému susedovi v roku 2005 ako členka tímu roztlieskavačiek.

Luxusom nepohrdne

Ako mnohé manželky diktátorov, aj Ri sa nechá rada rozmaznávať luxusnými doplnkami. Za nosenie kabeliek značiek Dior a Chanel si vyslúžila kritiku.

​Predovšetkým s ohľadom na to, že prevažná časť obyvateľstva hladuje a žije v extrémnej chudobe.

Fakt, že na verejnosť preniklo len málo detailov o ženách vodcov KĽDR, nie je novinka. Taký Kim Čong-il (otec Kim Čong-una) nepredstavil verejnosti žiadnu svoju ženu.

Pozrite si video s cestovateľom, ktorý navštívil KĽDR.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.