Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2017, 19:42

Útočník s nožom v Marseille zabil dve ženy. Vojaci ho zastrelili

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v reakcii uviedol, že je hlboko pobúrený týmto barbarským činom.

Útočník s nožom v Marseille zabil dve ženy. Vojaci ho zastrelili
Zdroj: TASR/AP

Francúzska armáda zastrelila muža, ktorý dnes na stanici v juhofrancúzskom Marseille nožom napadol a zabil dve ženy. Oznámilo to francúzske ministerstvo vnútra. Podľa policajných zdrojov bol útok zrejme teroristickým činom. Muž údajne kričal "Alláhu akbar" (Boh je veľký).

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v reakcii uviedol, že je hlboko pobúrený týmto barbarským činom. Na svojom twitterovom účte vyjadril sústrasť rodinám obetí a pochválil vojakov a políciu za ich zásah. Francúzsky minister vnútra Gérard Collomb po útoku na twitteri uviedol, že okamžite mieri do Marseilles.

"Keby tam nebola armáda, mali by sme viac mŕtvych," povedala rozhlasovej stanici France Belu Province poslankyňa Samia Ghaliová.  Hlavné turistické centrá, náboženské miesta, železničné stanice a letiská vo Francúzsku od roku 2015 kvôli nebezpečenstvu teroristickým útokov stráži v rámci operácie nazvanej Sentinelle okolo 7000 vojakov.

Podľa agentúry AFP bolo vyšetrovaním dnešného incidentu poverené protiteroristické oddelenie parížskej prokuratúry.

Svedkyňa povedala agentúre Reuters, že videla, ako muž vytiahol z rukáva nôž, bodol mladú dievčinu a potom druhú ženu. Kričal vraj niečo, čo mohlo byť "Alláhu akbar".

Podľa neoficiálnych zdrojov mali zabité ženy 17 a 20 rokov. Útočník mal mäsiarsky nôž, mal okolo 30 rokov a bol severoafrického výzoru. Podľa jedného zo zdrojov, ktorý citujú francúzske médiá, pri sebe nemal dokumenty, podľa ďalšieho ho polícia poznala, pretože sa už v minulosti dopustil niekoľkých trestných činov.

Polícia po incidente oblasť uzavrela a evakuovala nádražie. Francúzska železničná spoločnosť SNCF vyzvala ľudí, aby necestovali do Marseille. Zhruba 200 vlakov bolo odklonených alebo čakajú v regionálnych staniciach.

Vo Francúzsku po sérii útokov islamistických radikálov v posledných dvoch rokoch platí výnimočný stav. Pri útokoch teroristov v krajine za posledné dva roky prišlo o život viac ako 200 osôb.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.