Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2017, 07:10

Američanov desia jadrové zbrane KĽDR. Myslia si, že Trump situáciu zhoršuje

Minister KĽDR povedal že strategické sily jeho krajiny majú "nevyčerpateľnú silu, ktorá nenechá útočný štát Ameriku bez trestu".

Američanov desia jadrové zbrane KĽDR. Myslia si, že Trump situáciu zhoršuje
Zdroj: Reuters

Severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho označil jadrové zbrane svojej krajiny za "meč spravodlivosti". V stredu o tom informovala ruská štátna tlačová agentúra Tass.

Minister Ri Jong-ho obvinil amerického prezidenta Donalda Trumpa, že svojím septembrovým prejavom na Valnom zhromaždení OSN "zapálil rozbušku vojny".

Trump sa v prejave na VZ OSN vyhrážal "úplným zničením" Severnej Kórey, ak bude donútený brániť Spojené štáty alebo ich spojencov.

Ri Jong-ho povedal pre agentúru Tass, že jadrové zbrane Severnej Kórey (KĽDR) sú zastrašujúcim prostriedkom na ochranu krajiny pred USA.

Minister dodal, že strategické sily Severnej Kórey majú "nevyčerpateľnú silu, ktorá nenechá útočný štát Ameriku bez trestu". Minister dodal, že severokórejská "armáda a ľud vytrvalo žiadajú zasadiť Američanom posledný úder - divokou spŕškou, avšak nie slov".

Američanov desí vývoj okolo severokórejských jadrových zbraní. Dve tretiny z nich tvrdia, že vojna slov prezidenta Trumpa s vodcom izolovanej krajiny Kim Čong-unom celú situáciu zhoršuje. Len menej než desatina Američanov si myslí, že Trumpove výroky situáciu zlepšujú. Vyplýva to z prieskumu tlačovej agentúry AP a inštitútu NORC, ktorého výsledky boli zverejnené v stredu.

Podľa týchto výsledkov si 65 percent Američanov myslí, že Trumpove vyjadrenia situáciu medzi USA a KĽDR zhoršujú. Tento údaj zahŕňa 45 percent opýtaných, podľa ktorých Trump situáciu veľmi zhoršuje.

Iba osem percent Američanov zastáva názor, že Trump situáciu zlepšuje.

Tieto zistenia boli zverejnené v období, keď sa napätie medzi nepriateľmi stupňuje a Severná Kórea sa približuje k cieľu vyvinúť raketu schopnú niesť jadrovú hlavicu, ktorá dokáže zasiahnuť pevninu Spojených štátov.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.