Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2017, 21:20

Dovolenkový raj ukázal prevratnú novinku: kartu, ktorá zvládne viacero funkcií

Maldivy ukázali kartu, ktorá v sebe kombinuje množstvo užitočných funkcií.

Dovolenkový raj ukázal prevratnú novinku: kartu, ktorá zvládne viacero funkcií
Zdroj: Flickr.com

Cestovný pas, občiansky a vodičský preukaz, zdravotná karta a tiež možnosť platenia. A to všetko jednej malej karte vo veľkosti klasickej debetnej karty.

Maldivy, republika v Indickom oceáne, ukázali prevratnú novinku. Tamojšie imigračné oddelenie predstavilo kartu, ktorá kombinuje viacero funkcií, informoval portál govinsider.asia. Krajina je skôr známa pre svoje dovolenkové rezorty, ktoré návštevníkom ponúkajú panenskú prírodu a pláže s bielym pieskom. 

Cestovanie a platenie po celom svete

Karta sa dá používať ako cestovný pas, pretože obsahuje biometrické dáta a odtlačky prstov. Je certifikovaná maldivskou centrálnou bankou a spoločnosťou MasterCard, je teda možné používať ju ako klasickú debetnú kartu a platiť ňou po celom svete.

Je vyrobená z polykarbónového materiálu, ktorý je odolnejší a karta tak tak dokáže plniť svoje funkcie až 10 rokov. Teda výrazne dlhšie, ako obyčajné debetky.

Dostane viac funkcií 

Už tak obšírny výpočet funkcií pritom nemusí byť konečný. Mohamed Anwar z maldivského imigračného úradu uviedol, že nápadom vládnym inštitúcií a súkromným spoločnostiam sú "dvere otvorené."

Je teda možné, že v budúcnosti sa užitočné nápady pretavia v realitu a karta bude ešte viac funkcií.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.