Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2017, 22:28

Polícia má dosť dôkazov na zatknutie Weinsteina

Producent sa mal dopustiť zneužívania desiatok žien.

Polícia má dosť dôkazov na zatknutie Weinsteina
Zdroj: AFP

Newyorská polícia má údajne hodnoverné dôkazy o znásilnenie, ktorého sa v roku 2010 dopustil filmový producent Harvey Weinstein, obviňovaný už z desiatok prípadov nevhodného správania voči ženám.

Dôkazy policajti zhromažďujú s cieľom vydať na Weinsteina zatykač, oznámil dnes šéf newyorských detektívov Robert Boyce.

Dôkazy sa opierajú o svedectvo dnes tridsaťtriročnej americkej herečky Paz de la Huertovj, ktorá Weinsteina obvinila z dvoch prípadov znásilnenia, ktoré sa mali odohrať v jej byte. Vyšetrovatelia považujú jej svedectvo za hodnoverné a časť jej výrokov si už overili.

Keby bol Weinstein v New Yorku, "rovno by sme ho išli určite zatknúť," povedal novinárom Boyce. Pretože sa ale producent nachádza v inom americkom štáte a čin sa stal pred siedmimi rokmi, musí polícia najprv zhromaždiť ďalšie dôkazy.

De la Huertová povedala nedávno televízii CBS, že k prvému znásilneniu došlo v októbri 2010, kedy ju Weinstein viezol domov z oslavy a vymohol si "drink" v jej byte.

Druhé sa stalo toho istého roku v decembri, keď Weinstein opäť prišiel do jej bytu. Konzumovala vraj vtedy alkohol a nebola v stave sa brániť.

Vyšetrovanie kauzy bolo oznámené mesiac po tom, čo denník The New York Times zverejnil prvé informácie o Weinsteinových sexuálnych útokoch. Od tej doby sa ako jeho obete prihlásili desiatky žien.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.