Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2017, 07:14

Strelec, ktorý v texaskom kostole zabil 26 ľudí, bol vyhodený vojak

Muža v roku 2012 v letectve súdili a neskôr prepustili pre obvinenie z útoku na svoju manželku a dieťa.

Strelec, ktorý v texaskom kostole zabil 26 ľudí, bol vyhodený vojak
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump označil streľbu v baptistickom kostole v obci Sutherland Springs v americkom štáte Texas za hrozný čin spáchaný na posvätnej pôde a doplnil, že bolesť a smútok, ktoré cítia Spojené štáty sa nedajú vyjadriť slovami, informovala v pondelok agentúra AP.

"Máme zlomené srdcia, ale Američania v temných dňoch ako týchto" urobia to, čo vedia najlepšie - zomknú sa na pomoc trpiacim, odkázal americký líder domov zo zahraničnej cesty v Japonsku s tým, že sa modlí za obete a rodiny pozostalých po tejto "hroznej streľbe".

​Útočník v čiernom oblečení a s taktickou výzbrojou vrátane nepriestrelnej vesty vošiel v nedeľu predpoludním miestneho času do kostola v Sutherland Springs a začal strieľať z útočnej pušky do veriacich. Streľbu neprežilo 26 osôb, ďalších 20 bolo zranených.

Pentagón krátko po tom, ako médiá zverejnili údajnú totožnosť páchateľa uviedol, že tento muž slúžil v minulosti pre vzdušné sily Spojených štátov. Ako uviedla hovorkyňa letectva Ann Stefanekova, Devin P. Kelley od roku 2010 až do svojho odchodu v roku 2014 slúžil na leteckej základni Holloman v Novom Mexiku a jeho špecializáciou bola logistika.

Kelleyho v roku 2012 v letectve súdili a neskôr prepustili pre obvinenie z útoku na svoju manželku a dieťa, dodala.

Agentúra AP s odvolaním sa na dva zdroje z prostredia vyšetrovania predtým uviedla, že strelcom bol 26-ročný Devin Kelley. Predpokladaný páchateľ Kelly žil podľa zdroja AP na predmestí San Antonia a na základe doterajších zistení prepojenie s organizovanou teroristickou skupinou nemal. Vyšetrovatelia teraz preverujú jeho účty na sociálnych sieťach a možný motív jeho konania.

Polícia totožnosť strelca stále oficiálne nepotvrdila.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.