Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2017, 11:50

Francúzka obvinila moslimského teológa zo znásilnenia. Pre vyhrážky smrťou dostala policajnú ochranu

Aktivistka tvrdí, že teológ Ramadan ju v roku 2012 znásilnil, na toto vyhlásenie zareagovali používatelia sociálnych sietí.

Francúzka obvinila moslimského teológa zo znásilnenia. Pre vyhrážky smrťou dostala policajnú ochranu
Zdroj: TASR/AP

Žena, ktorá vo Francúzsku obvinila jedného z najznámejších odborníkov na islam Tariqa Ramadana zo znásilnenia, dostala kvôli vyhrážkam na sociálnych sieťach policajnú ochranu. Francúzskemu denníka Le Parisien to povedal jej advokát. Feministickej aktivistke Hende Ayariovej sa podľa neho pisatelia vyhrážajú na facebooku a twitteri denne a mnohí z nich aj smrťou.

Ayariová priniesla na políciu 21 strán s nenávistnými odkazmi a USB pamäť s útočnými videozáznamami. Je v nich označovaná napríklad za "prostitútku", niektorí pisatelia vyzývajú k jej zabitiu alebo tvrdia, že obvinenia Ramadana je sionistické sprisahanie.

Žena nedávno uviedla, že renomovaný švajčiarsky akademik a profesor Oxfordskej univerzity Ramadan ju znásilnil v hoteli v roku 2012. Prípadom sa začala predbežne zaoberať parížska prokuratúra. Krátko potom Ramadana obvinila zo znásilnenia ďalšia žena. Ramadan, ktorého časopis Time zaradil v roku 2000 medzi sedem najväčších náboženských reformátorov 21. storočia, obvinenia odmietol. Kvôli kauze ale prestal dočasne učiť na Oxfordskej univerzite.

Vyhrážkam v súvislosti s Ramadanom čelil aj francúzsky satirický časopis Charlie Hebdo, ktorý na jednej zo svojich obálok zobrazil moslimského teológa s obriou erekciou a nápisom "som šiesty pilier islamu". Týždenník, v ktorého parížskej redakcii islamisti v januári 2015 povraždili 12 ľudí, podal žalobu na neznámeho páchateľa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.