Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2017, 12:45

Trump opäť zaútočil na CNN. Šíri falošné správy, napísal

Americký prezident už po niekoľkýkrát zaútočil na televíziu CNN.

Donald Trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump opäť slovne zaútočil na spravodajskú televíziu CNN. Myslí, že vo svete šíri falošné informácie o USA.

"Fox News je v Spojených štátoch OVEĽA dôležitejšia než CNN, ale mimo USA je CNN International stále hlavným zdrojom (falošných) správ a tie správy predstavujú náš národ svetu veľmi zle. Vonkajší svet v nich nevidí pravdu!" napísal Trump v sobotu večer na svojom twitterovom účte.

CNN tiež na Twitteri reagovala, že reprezentovať USA vo svete nie je jej, ale jeho úlohou. "Našou úlohou je oznamovať správy. #Fakty na prvom mieste," napísala CNN.

Šéf Bieleho domu už v minulosti niekoľkokrát obvinil CNN a niekoľko ďalších voči nemu kritických médií zo šírenia nepravdivých informácií o ňom a jeho administratíve. Naopak, o kanáli Fox News, ktorý je už roky naklonený Republikánskej strane, sa vyjadruje pochvalne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.