Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2017, 08:35

Počet obetí najkrvavejšieho útoku v novodobých dejinách Egypta stúpol, hlásia 309 mŕtvych

Na útoku podieľalo 25 až 30 teroristov, ktorí prišli na piatich terénnych vozidlách a mali so sebou zástavu Islamského štátu.

Počet obetí najkrvavejšieho útoku v novodobých dejinách Egypta stúpol, hlásia 309 mŕtvych
Zdroj: Reuters

Počet obetí minulotýždňového útoku na mešitu na Sinajskom polostrove sa zvýšil na 309, informovala v utorok agentúra Anadolu s odvolaním sa na egyptské úrady.

Medzi najnovšími obeťami sú aj deti. Ešte cez víkend úrady informovali, že počet mŕtvych stúpol z 235 na 305 vrátane 27 detí a že zranených je 128 ľudí.

K najkrvavejšiemu činu v novodobých dejinách Egypta, ktorý sa odohral v piatok 24. novembra v meste Bir al-Abd vzdialenom približne 40 kilometrov od Aríšu, metropoly provincie Severný Sinaj, sa zatiaľ nikto oficiálne neprihlásil. Úrady však z masakru podozrievajú sinajskú odnož teroristickej organizácie islamský štát (IS).

Podľa egyptského generálneho prokurátora Nabíla Sádika sa na útoku podieľalo 25 až 30 teroristov, ktorí prišli na piatich terénnych vozidlách a mali so sebou zástavu tzv. Islamského štátu (IS). Predtým, ako spustili paľbu, sa ozbrojenci sa rozmiestnili pred hlavným vchodom do mešity a 12 oknami. Takisto podpálili sedem áut patriacich veriacim, ktoré boli zaparkované pred mešitou.

Egyptská armáda uskutočnila po masakre v noci na sobotu sériu náletov. Zabitých bolo pri nich "niekoľko" teroristov, ktorí sa podieľali na útoku na mešitu.

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí prisľúbil v piatok večer tvrdú odvetu za útok na šiitskú mešitu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.