Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2017, 11:54

Severná Kórea pravdepodobne pripravuje ďalší raketový test

Prípravu testu má dokazovať pohyb radarov.

Severná Kórea pravdepodobne pripravuje ďalší raketový test
Zdroj: Reuters

Juhokórejskí odborníci zaznamenali pohyb radaru, ktorý sa v KĽDR používa na monitorovanie trajektórie letu rakiet, čo môže svedčiť o príprave ďalšej raketovej skúšky. S odvolaním sa na zdroje v kórejskej vláde o tom v utorok informovala agentúra Jonhap. 

Podľa Jonhapu sa v poslednom čase v oblasti skúšobného polygónu v KĽDR zvýšil počet prípadov prenosu informácií rádiovými kanálmi. Pohyb mobilných odpaľovacích zariadení zatiaľ zaznamenaný nebol.

O možnej príprave vypálenia ďalšej balistickej rakety informovala aj japonská agentúra Kjódó. Podľa zdrojov japonskej vlády však zachytené signály nie sú ničím nezvyčajným a ani družicové snímky nenaznačujú nové aktivity v inkriminovanej oblasti. 

Hovorca Pentagónu Robert Manning v súvislosti s najnovším vývojom v oblasti Kórejského polostrova uviedol, že Spojené štáty dianie v KĽDR veľmi pozorne sledujú. 

Americké vládne zdroje oboznámené so situáciou poznamenali, že Washington by nebol prekvapený, keby KĽDR vo veľmi blízkej budúcnosti opäť pristúpila k novým skúškam svojho zbrojného arzenálu.

Severná Kórea, ktorá medzinárodné spoločenstvo vydesila svojím balistickým programom, uskutočnila zatiaľ poslednú skúšku 15. septembra. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.