Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2017, 10:29

Sme mierumilovná a zodpovedná veľmoc, znie z KĽDR

Odpálenie rakety demonštrovalo, že krajina konečne naplnila veľký historický cieľ v podobe vytvorenia jadrových síl, napísala severokórejská tlačová agentúra.

Sme mierumilovná a zodpovedná veľmoc, znie z KĽDR
Zdroj: Reuters

Severná Kórea je zodpovednou jadrovou veľmocou a mierumilovnou krajinou, ktorá pre ochranu mieru vo svete urobia všetko. Po najnovšej severokórejskej skúške balistickej rakety to dnes oznámila štátna televízia KĽDR. Zároveň uviedla, že vodca Kim Čong-un k rozkazu, ktorým test povolil, napísal, aby vypustenie strely bolo vykonané s odvahou.

"S odvahou ju odpáľte za stranu a vlasť!" napísal Kim v inštrukciách k rozkazu. Uviedol tiež, že schvaľuje, aby sa štart uskutočnil dnes za úsvitu miestneho času (utorok večer SEČ). Severokórejská televízia zverejnila aj fotografiu, na ktorej Kim dokument podpisuje.

​Severokórejská tlačová agentúra KCNA napísala, že odpálenie rakety s hrdosťou demonštrovalo, že krajina konečne naplnila veľký historický cieľ v podobe vytvorenia jadrových síl. Médiá KĽDR po teste hovoria o tom, že Pchjongjang je zodpovednou jadrovou veľmocou a že mu ide o udržanie mieru a stability vo svete.

Správa KCNA potom severokórejský zbraňový arzenál označila za obranný proti americkej imperialistickej politike jadrového vydierania a uviedla, že KĽDR nepredstavuje hrozbu pre žiadnu krajinu, ak nebudú porušované severokórejské záujmy.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.